GeriGündem Altın yine rekor kırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın yine rekor kırdı

Altın yine rekor kırdı
refid:15062888-spot ilişkili resim dosyası

Avrupa'daki mali sorunların yarattığı endişeler ve ABD ekonomisine yönelik kaygıların artması altının ons fiyatını 1258 dolarla yeni rekor seviyesine çıkardı.

Dün ABD işlemlerinde 1,248 dolar ile en yüksek gün sonu kapanışını gerçekleştiren altın yükselişini bugün de sürdürerek, Londra işlemlerinde 1,258.38 seviyesine kadar çıktı.

Sidney merkezli Investec Australia bankası işlemler şefi Darren Heathcote gelişmelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Önümüzdeki hafta fiyatlarda hafif dalgalı seyir görebiliriz. Ancak, şu anda altına satışın gelmesi için ve fiyatın 1,200 doların altına inmesi için herhangi bir neden göremiyorum" dedi.  

Heathcote, teknik olarak bakıldığında fiyatların 1,260 doları hedeflediğini, destek seviyesi olarak da 1,225 dolar seviyesinin görüldüğünü de söyledi.

 

Diğer taraftan işlemciler piyasadaki düşük işlem hacmi nedeniyle fiyatlardaki oynaklığın arttığına dikkat çekiyor.

  

Altın fiyatı, euro bölgesine yönelik borç krizinin yayılacağına dair endişelerin artmasıyla 8 Haziran'da 1,251 dolarla rekor kırmıştı.

 

ABD Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Donald Kohn da Wall Street Journal ile yaptığı bir söyleşide, Avrupa'daki mali sorunların bu yılın geri kalanında ve 2011'de ABD'nin ekonomik büyümesi için risk oluşturduğunu söyledi. 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle