Gündem Haberleri

  'Altın Vuruş' kapsamında Aydın'da gözaltı

  A.A.
  04.01.2006 - 16:39 | Son Güncelleme:

  Konya'da organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen “Altın Vuruş” operasyonu kapsamında, Aydın'da 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  Aydın Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü'nün yürütmüş olduğu “Altın Vuruş” operasyonu kapsamında, Aydın merkeze bağlı Kardeşköy'de A.T.B'ye ait eve baskın düzenlendi.
  Geniş güvenlik önlemleri altında evde arama yapan polis, Konya Emniyet Müdürlüğü tarafından aranan A.İ.C'yi, üzerinde 1 tabanca, 1 şarjör ve bu şarjöre ait 9 mermi ile yakaladı.

  Evde bulunan A.T.B, V.K, M.G. ve F.K'nın da gözaltına alındığını ifade eden yetkililer, zanlı V.K. tarafından gizlenilmeye çalışılan 1 tabanca, bu tabancaya ait şarjör ve 9 mermi ile sigara kağıdına sarılı halde 2 gram toz esrarın da ele geçirildiğini kaydettiler. Bu arada, zanlılardan A.T.B'ye ait Kardeşköy girişinde bulunan bir işyerinde yapılan aramada, işyerinde çalışan A.A'ya ait olduğu bildirilen 45 santimetre uzunluğunda kılıç benzeri bir kamaya el konulduğu açıklandı.

  Gözaltına alınan zanlılardan A.İ.C. Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, diğer zanlılar ifadeleri alınarak adliyeye sevk edildi.Savcılık tarafından sorgulanan zanlılardan M.G'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği, diğer zanlıların ise serbest bırakıldığı bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı