Gündem Haberleri

  Altın Portakal'da star kıskançlığı

  Oğuz GÜVEN (Antalya)
  26.09.2005 - 16:11 | Son Güncelleme:

  42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış töreninde sunucu Korhan Abay, konuk oyuncu Michael Madsen'ı takdim etmeyi unutunca aşırı alkollü olan aktör hızla tören alanını terketti.

  Altın Portakalda star kıskançlığı

  Bu yıl 42'incisi düzenlenen ve ilk kez uluslararası nitelik kazanan Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı. Açılış törenine yabancı konuklar arasındaki kıskançlık ve Sezen Aksu damgasını vurdu. Türk ve yabancı sanatçıların katılımıyla başlayan festival için önce bir kokteyl verildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ev sahipliğinde düzenlenen kokteylde, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in yanısıra  festivale katılan sanatçılar yer aldı.

  Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış törenine, dünyaca ünlü isimler katıldı. Kung-fu filmlerinin unutulmaz aktörü David Carradine, ünlü oyuncu Woody Harrelson ve Michael Madsen gibi isimler festivalin ünlü konukları arasındaydı.

  KORTEJ İLK KEZ GECE YAPILDI

  Geleneksel hale gelen kortej yürüyüşü ancak hava karardıktan sonra yapılabildi. Festivalin açılışında Hülya Koçyiğit, Nebahat Çehre, Meltem Cumbul,  Nurgül Yeşilçay, Fikret Hakan, Yusuf Sezgin göze çarpan isimlerdi.

  Antalyalılar, ilk kez gece yapılan korteje "sanatçıları nasıl tanıyacağız" diye tepki gösterdi.

  Yüzlerce kişi tramvay yolu üzerinde dizilerek üstü açık otomobillerde halkı selamlayan sanatçılara sevgi gösterisinde bulundu.

  Altın Portakal etkinlikleri daha sonra Açıkhava Sahnesi'nde devam etti.

  ONUR ÖDÜLLERİ

  42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ''Yaşam Boyu Onur Ödülleri'' David Carradine, Nebahat Çehre, Efkan Efekan ve Seyfi Havaeri'ne; ''Yıldırım Önal Anı Ödülü'' ise Tuncer Necmioğlu'na verildi. Geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz aktör Efkan Efekan’ın ödülünü oğulları aldı.

  MICHAEL MADSEN’IN PROTESTOSU

  Altın Portakalda star kıskançlığı

  Madsen'ı, kendisine rehberlik eden Elif Dağdeviren sakinleştirmeye çalıştı.

  <ımg>

  Korhan Abay ve Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu üstlendiği geceye oldukça alkollü gelen  Michael Madsen, korumalar eşliğinde yerine oturdu. Michael Madsen’e, yapımcı Elif Dağdeviren eşlik etti. Korhan Abay, ülkemizde misafir olan Amerikalı oyuncuları tek tek tanıtırken Michael Madsen’in adını unuttu.

  Biraz sonra da Woody Harrelson’ı sahneye davet edince kriz patlak verdi. Ardından David Carradine’ın sahneye davet edilip, diğer konuk sanatçıların takdim edilmesi üzerine, oldukça alkollü olduğu gözlenen Michael Madsen ödül töreni alanını terketti.

  Belediye Başkanı Menderes Türel sahnede konuşurken, Michael Madsen, protokoldeki yerinden hızla kalkıp Açıkhava’danç ayrıldı.

  Aşırı derecede alkollü olduğu için yürümekte bile güçlük çeken Michael Madsen, kendisiyle bizzat ilgilenen yapımcı Elif Dağdeviren ile medya mensuplarının önünde tartıştı.

  GECENiN YILDIZI SEZEN’Dİ

  Ancak gece saat 23.00’te sahneye çıkabilen Sezen Aksu, iki saat boyunca Antalyalılara muhteşem bir konser verdi. Özellikle Hintçe şarkı gösterisiyle izleyenleri gülmekten kırıp geçiren Sezen Aksu, finali “Arkadaş” şarkısıyla yaptı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı