Gündem Haberleri

  Altın Küre adayları belirlendi

  Hürriyet Haber
  15.12.2009 - 17:51 | Son Güncelleme:

  Bu yıl 67'ncisi dağıtılacak olan Altın Küre (Golden Globe) ödüllerinin adayları açıklandı. Hollywood Dış Basın Birliği'nin yaptığı açıklamaya göre, ekonomik kriz döneminde geçen bir hikayeyi anlatan, başrollerini George Clooney, Vera Farmiga ve Anna Kendrick'in paylaştığı "Up in the Air" filmi 6 dalda, başrollerinde Daniel Day-Lewis, Penelope Cruz ve Marion Cotillard'ın olduğu müzikal "Nine" filmi 5 dalda ödüle aday gösterildi.

  Açıklamada, en iyi drama dalında yarışacak diğer adayların, fantastik bir  hikayenin anlatıldığı "Avatar", Harlem'i konu alan "Precious: Based on the Novel  'Push' by Sapphire", Irak savaşı temalı "The Hurt Locker" ve İkinci Dünya Savaşı  destanı "Inglourious Basterds" olduğu belirtildi.
  Meryl Streep'in "Julie & Julia" ve "It's Complicated" filmlerindeki  performanslarından ötürü müzikal veya komedi dalında, Sandra Bullock'un da "The  Blind Side" ve "The Proposal" filmleriyle drama dalında en iyi kadın oyuncu  ödülüne ikişer kez aday gösterildiği kaydedildi.

  Diğer dallar ve adaylar ise şöyle sıralanıyor;

  En iyi müzikal veya komedi filmi dalında: "Nine", "(500) Days of Summer",  "The Hangover", "It's Complicated" ve "Julie & Julia".

  Drama dalında en iyi erkek oyuncu adayları: George Clooney (Up in the  Air), Jeff Bridges (Crazy Heart), Colin Firth (A Single Man), Morgan Freeman  (Invictus) ve Tobey Maguire (Brothers).

  Drama dalında en iyi kadın oyuncu adayları: Emily Blunt (The Young  Victoria), Helen Mirren (The Last Station), Carey Mulligan (An Education) ve  Gabourey Sidibe (Precious).

  En iyi yardımcı erkek oyuncu: Matt Damon (Invictus), Woody Harrelson (The  Messenger), Christoph Waltz (Inglourious Basterds), Stanley Tucci (The Lovely  Bones) ve Christopher Plummer (The Last Station).

  En iyi yardımcı kadın oyuncu: Penelope Cruz (Nine), Vera Farmiga (Up in  the Air), Anna Kendrick (Up in the Air), Mo'Nique (Precious) ve Julianne Moore (A  Single Man).

  Oscar'dan sonra en saygın ödüllerden biri olarak görülen ve Hollywood Dış  Basın Birliği tarafından 1944'den beri verilen ödüller, 17 Ocak'ta düzenlenecek  törenle sahiplerine verilecek.
         

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı