Gündem Haberleri

  Altın Koza'lar için yarış

  Hürriyet Haber
  11.05.2010 - 09:57 | Son Güncelleme:

  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 7-13 Haziranda gerçekleştirilecek 17. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında her yıl düzenlenen ve son bir yıl içinde çekilen filmlerin kabul edildiği “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nda yarışacak filmler belli oldu.

  Altın Kozalar için yarış

  Altın Koza A.Ş'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 40 filmin başvurduğu yarışmada, Ön Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenen 12 film, “Altın Koza Heykeli”ne sahip olabilmek için yarışacak.

  Ön Değerlendirme Kurulunun yaptığı çalışma sonucu, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Seçici Kurulunun önüne çıkacak filmler ve yönetmenleri şöyle:

  Bal; Semih Kaplanoğlu

  Beş Şehir; Onur Ünlü

  Bizim Büyük Çaresizliğimiz; Seyfi Teoman

  Büyük Oyun; Atıl İnaç

  Denizden Gelen; Nesli Çölgeçen

  Eyvah Eyvah; Hakan Algül

  Kanatsız Taklalar; Savaş Baykal

  Kavşak; Selim Demirdelen

  Kıskanmak; Zeki Demirkubuz

  Nefes; Levent Semerci

  Orada; Melik Saraçoğlu / Hakkı Kurtuluş

  Ses; Ümit Ünal

  Yarışma kapsamında “En İyi Film Ödülü”nü alana 250 bin lira, “Yılmaz Güney Ödülü', Adana İzleyici (Halk) Jürisi Ödülü ve “En İyi Yönetmen Ödülü” alan filmlere 50'şer bin lira, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Senaryo Ödülü” ve “En İyi Müzik Ödülü” alan filmlere ise 15'er bin lira verileceği belirtildi.

  Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamındaki ödüllerin, 12 Haziranda yapılacak törenle sahiplerine verileceği bildirildi.

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı