Gündem Haberleri

  Altın Koza’da 14 film yarışacak

  Hürriyet Haber
  07.08.2012 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Sinema dünyasının heyecanla beklediği 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yeralacak filmler belli oldu.

  Yarışmaya başvuru yapan 42 eserden, 14’ü jüri önüne çıkmaya hak kazandı. ‘En İyi Film’ seçilecek eser, 350 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

  Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 17 – 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek, 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yer alan ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na katılacak filmlerin belli olduğunu söyledi.

  Zihni Aldırmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Festivalimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinema sektörünün büyük ilgisiyle karşılaştı. Yarışmamıza başvuran birbirinden değerli 42 eser arasından 14’ü, başkanlığını yönetmen Ferzan Özpetek’in yapacağı jüri önüne çıkacak. Hepsine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

  YARIŞMA USTALARLA GENÇ YETENEKLERİ BULUŞTURUYOR

  Yarışma; bir yanda usta yönetmenleri ağırlarken, diğer yanda başlangıç yapıtlarıyla yeteneklerini kanıtlamış olan isimleri izleyiciyle buluşturacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın bir diğer ilgi çekici yanı da ilk uzun metraj filmlerini tamamlayan yönetmenleri keşfediyor olması.

  Altın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacak 

  Altın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacakAltın Koza’da 14 film yarışacak Altın Koza’da 14 film yarışacak 

  İŞTE ALTIN KOZA İÇİN YARIŞACAK FİLMLER:

  1.    Ana Dilim Nerede / Yön: Veli Kahraman
  2.    Araf / Yön: Yeşim Ustaoğlu
  3.    Ateşin Düştüğü Yer / Yön: İsmail Güneş
  4.    Aziz Ayşe / Yön: Elfe Uluç
  5.    Babamın Sesi / Yön: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan
  6.    Devir / Yön: Derviş Zaim
  7.    Gözetleme Kulesi / Yön: Pelin Esmer
  8.    Lal Gece / Yön: Reis Çelik
  9.    Rüzgarlar / Yön: Selim Evci
  10. Siirt’in Sırrı / Yön: İnan Temelkuran & Kristen Stevens
  11. Şimdiki Zaman / Yön: Belmin Söylemez
  12. Yabancı / Yön: Filiz Alpgezmen
  13. Yeraltı / Yön: Zeki Demirkubuz
  14. Yük / Yön: Erden Kıral

  SONUÇLAR 22 EYLÜL’DE BELLİ OLACAK
  En İyi Film seçilecek eserin 350 bin TL’lik ödülün sahibi olacağı yarışmanın sonuçları 22 Eylül gecesi yapılacak Kapanış Töreni’nde belli olacak.

  Yarışmanın jüri üyeleri ise, jüri başkanı yönetmen Ferzan Özpetek, görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim görevlisi Hülya Uğur Tanrıöven, oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’dan oluşuyor.

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı