Gündem Haberleri

  Altın defteri imzalayan ilk Türk

  Mehmet UZUN / HANNOVER
  17.07.2012 - 15:16 | Son Güncelleme:

  Hannover Belediyesi tarafından liyakat nişanı verilen ilk Türk olan Avni Altıner, 100 yılda bir değiştirilen altın deftere de imza atan ilk Türk oldu.

  Aşağı Saksonya Eyaleti’ne bağlı Hannover kentinde, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından liyakat nişanı verilen ilk Türk olan Avni Altıner, çok mutlu olduğunu söyledi. Kendisine bu gururu yaşatan herkese teşekkür eden Altıner, “İnşallah benden sonrada bu devam eder. Birçok arkadaşımız bu ödülü alır” dedi.

   

  ALTIN DEFTERE İMZA ATTI

  Hannover’de 100 yılda bir değiştirilen Altın Kitap’a imza atan ilk Türk olan Altıner, “Belediyedeki Altın Kitap çok özel bir kitap. O kitaba da ödül töreni sonrası imza atıp, ödülü bana layık görenlere teşekkür ettim. O kitap yüzyıllar sonra da okunur. Bu ödül benim için sürpriz oldu. Belediye Meclisi’nin tamamı benim için el kaldırmış. Bu ayrı bir mutluluk” diye konuştu.

   

  Hannover Başkonsolosu Tunca Özçuhadar da Altıner’le gurur duyduklarını söyledi. Almanya’da ve Hannover’de Altıner gibi örnek insan sayısının artması gerektiğini belirten Özçuhadar, “Altıner bizi gururlandırdı. Bir Türk’ün bu nişana layık görülmesi çok güzel. Kendisini kutluyorum” dedi.

   

  Hannover Büyükşehir Belediye Başkanı Stephan Weil de Altıner’i kutladı. Weil, Din Şurası Başkanı Altıner’in örnek bir insan olduğunu, bu nedenle liyakat nişanına layık görüldüğünü belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı