Gündem Haberleri

  Altı yeni fim gösterimde

  Hürriyet Haber
  02.03.2005 - 14:20 | Son Güncelleme:

  "Eğer bir kukla olsaydım, dünyanın nasıl görüneceğini merak etmeye başladım. Düşmanından kaçan bir kuklanın eskizini çizdim. Onbinlerce ip üzerine doğru gelirken, kukla bir ağacın tepesinde oturuyor. Ta gökyüzüne – hepimizin bağlı ve bağımlı olduğu yere- kadar uzanan iplere bağlı kuklaların yaşadığı bir evren fikri..." İpler (Strings) adlı filmin yönetmeni Anders Ronnow-Klarlund filmini böyle tanımlıyor. Gerçek oyuncuların değil kuklaların "rol aldığı İpler bu hafta gösterime giren 6 yeni filmden biri.
    Filmden kareler
    HAFTANIN YENİ FİLMLERİ

  İpler'in , 4 Mart'ta gösterime girecek altı yeni filmden biri olduğunu da yeri gelmişken hatırlatalım.

  NOTLAR... NOTLAR... NOTLAR

  * Filmin savaş sahnelerinde gökyüzünden sarkan ipler, hem cennet ve dünyayı birbirine bağlar hem de sonsuz bir tahakkümü simgiyor.

  * İpler'in karanlık ve tekinsiz fantastik dünyasında, kafalarına bağlı olan ipin kopması kuklaların ölümü anlamına gelir.

  * Sinema sanatı adına son derece yaratıcı ve yenilikçi bir dünya seyirciyi bekliyor.

  * 1971 doğumlu Danimarkalı Ronnow-Klarlund'un üçüncü uzun metrajlı çalışması İpler. Yapım Danimarka’da kuklalarla çekilmiş ilk uzun metrajlı film olma özelliğini de taşıyor.

  FİLMİN KONUSU

  Babası Hebalon İmparatoru’nun düşman Zeritler tarafından öldürüldüğüne amcası tarafından inandırılan Prens Hal Tara, intikam alabilmek için köle kılığına girerek imparatorluktan ayrılır. Hal Tara’yı epik bir yolculuk beklemektedir. Yolculuğu sırasında kendi geçmişiyle yüzleşecek, aşık olacak ve yüzlerce can kaybına yol açacak, sonu belirsiz bir geleceğe atılacaktır.

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen:Anders Rønnow-Klarlund
  Senaryo:Anders Rønnow-Klarlund, Naja Marie Aidt

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı