GeriGündem Altı şehir beyaza büründü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altı şehir beyaza büründü

Altı şehir beyaza büründü

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı Erzincan, Erzurum, Malatya, Bitlis, Kütahya ve Çorum'da hayatı olumsuz etkiliyor.

ERZİNCAN

Erzincan'da dün öğleden sonra başlayan sağanak, yerini kar yağışına bıraktı.Kısa sürede kent genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yüksek kesimlerin yanı sıra kent merkezi de karla kaplandı.
Bahar mevsiminin başlangıcında kara hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar yollarda zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar da üzeri karla kaplanan araçlarındaki karı temizlemeye çalıştı.
Kent merkezinin yüksek kesimleri karla kaplandı.

Altı şehir beyaza büründü
ÇORUM

Çorum’da akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan Çorum-Samsun karayolu trafiğe kapandı.  Yoğun kar yağışı, Çorum-Samsun ve Çorum-Amasya karayollarında meydana gelen trafik kazaları ile yoldan çıkan büyük araçlar nedeniyle ulaşım durdu. Hasanzahir ve Kaymakçı rampalarında yolun tekrar trafiğe açılması için Karayollarına bağlı ekipler saatlerce çalışma yaptı. Çorum-Samsun karayolu trafiğe kapanması nedeniyle uzun araç konvoyları oluştu. 
Uzun süredir yolda bekleme yapan sürücüler yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından yol ulaşıma açılınca rahat nefes aldılar. 

Altı şehir beyaza büründü
MALATYA

Malatya'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşarken, park halindeki araçların üzerileri karla kaplandı. Yağış nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı, trafik polisleri ana arterler ve caddelerde tedbir aldı.      

Altı şehir beyaza büründü

KÜTAHYA
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, kar yağışı ve yoğun sis nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 20 metreye kadar düşen güzergahta, karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaptı. Altı şehir beyaza büründü

BİTLİS

Bitlis’te 1 haftadan bu yana etkili olan sıcak ve güneşli hava dün geceden itibaren yerini kar yağışına bıraktı. Sabahın erken saatlerinde etkisini artıran kar yağışı hayatı olumsuz yende etkiledi. Merkezdeki kar kalınlığı 10, yüksek kesimlerde ise 20 santimetreyi aştığı belirtildi. Sabah karla uyananlar şaşırırken, park halindeki araçlar da adeta kara gömüldü. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının gün boyunca etkili olacağını, yarın ve Cuma günü de aralıklarla devam edeceğini sürücülerin dikkatli olmaları istendi. Bu arada belediye karla mücadele ekipleri de yollarda kar temizleme çalışması yaptı.

Altı şehir beyaza büründüYorumları Göster
Yorumları Gizle