Gündem Haberleri

  Alternatif müziğin geleceği Roxy'de

  Hürriyet Haber
  09.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bugün başlayan 5. Roxy Müzik Günleri 18 Mayıs'a kadar devam edecek. Teoman, Cold House ve Bumerang gibi isimlerin kendilerini ilk kez duyurduğu Roxy Müzik Günleri'ne bu yıl da geniş bir katılım oldu. Roxy Müzik Günleri'nin final programını izleyerek günümüzün Türkiyeli alternatif müzikleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

  Birçok yeni ismin Türkiye müzik piyasasına kazandırılmasını sağlayan, yeni ve kendi müziğini yapmak isteyenlere destek veren Roxy Müzik Günleri'nin beşincisinde finaller bugün başlıyor. Finallerin ilk gününde yarışacak isimler şöyle: Carom, Mod ve Ayşe Nil Bilget. Yarın Nur Ergönül, San-ı, Özge & Mert sahneye çıkacak. Perşembe gününün finalistleri ise Cennet Erdoğan, Ece Dorsay ve Aralık.

  Jürinin üç günlük yoğun bir çalışma sonucu finale kalanları belirlediği 5. Roxy Müzik Günleri'ne bu yıl İstanbul'dan 55, Ankara'dan 16, İzmir'den 6, Bursa'dan 2, Adana'dan 1, Antalya'dan 1, Denizli'den 1 ve İran'dan bir olmak üzere toplam 83 grup başvurmuş. Ancak bu gruplardan 17 tanesi finallerde yarışacak. Yarışmanın ödül töreni de 18 Mayıs'ta yapılacak.

  5. Roxy Müzik Günleri'nin bu yılki jüri üyeleri müzisyen Taner Öngür, müzisyen Ömer Ahunbay, gazeteci Cem Erciyes, EMI'den Dinç Toğrol, Ada Plak'tan Murat Hasarı, İKSV'den Pelin Opçin, Radyo D'den Güven Erkin Erkal, Hülya Polat, Universal'den Bengi Ünsal ve Roxy'den Kaan Yüceil'den oluşuyor.

  Jüri'nin belirlediği isimleri bekleyen ödüller de çok cazip doğrusu. En iyi 1, 2 ve 3. gruba, en iyi enstrümantaliste ve Jüri'nin ‘‘destekleyelim'' dediği bir gruba (jüri özel ödülü) verilecek ödüller şöyle: 4000 dolarlık para ve müzik aleti alma desteği, Ada Müzik'ten birinci gelen gruba CD yapımı, Turkport'tan ilk beş gruba (grubun her üyesine) bir yıllık İnternet erişim paketi, Ada Müzik, Universal ve EMI'den CD paketleri.

  Ayrıca ADA Müzik katılan grupların canlı performanslarından bir CD yaparak piyasaya sürecek. Ne diyelim, finaller heyacanlı geçsin, iyi olan kazansın ve müzik camiamız taze ismler kazansın!

  Roxy Club, Sıraselviler Cad. Aslanyatağı Sokak, No: 9 Taksim. Tel: (0212) 245 65 39

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı