Gündem Haberleri

  Alparslan Arslan'da uyuşturucu maddeye rastlanmadı

  Cem TURSUN/İSTANBUL, (DHA)
  21.05.2010 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Adli Tıp Kurumu Kimya İhtisas Dairesi tarafından hazırlanan raporda, birinci “Ergenekon” davası ile birleştirilen Danıştay saldırısı davasının sanığı Alparslan Arslan'ın idrarında uyutucu ve uyuşturucu herhangi bir madde bulunmadığı belirtildi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Arslan’ın Adli Tıp Kurumu’na sevk edilerek, uyuşturucu, uyutucu, uyarıcı veya kimyasal bir madde alıp almadığının tespitine ilişkin istenen rapor mahkemeye ulaştı. Adli Tıp Kurumu'nun mahkemeye gönderdiği yazıda, Arslan'ın kan ve kıl örneklerinin vermek istememesi üzerine bu örneklerin alınamadığı ancak şahsın idrar örneğinin kendi isteğiyle alındığı belirtildi.

  AGRESİF DAVRANIYOR

  Mahkemenin zor kullanarak da olsa bu örneklerin alınmasının istendiğinin hatırlatıldığı cevabi yazıda, “Her ne kadar savcılığın zor kullanarak örneklerin alınması istense de şahsın umulmadık zamanda agresif davranacağı ve yapılacak müdahalenin şahsın sağlığına zarar verme tehlikesi bulunduğundan bu işlemden vazgeçilmiştir" denildi.

  TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANEDE ALINABİLİR

  Adli Tıp, kan ve kıl örneği alma işleminin tam teşekküllü bir hastanede gerekirse genel anestezi şartları sağlanarak alınması gerektiğini de yazıda belirtti. Alınan idrar örneğinde kokain ve metabolitleri, esrar ile amfetamin gibi uyutucu ve uyuşturucu maddelerin arandığı dile getirilen raporda, Arslan’ın idrarında uyutucu ve uyuşturucu maddelerin bulunmadığı kaydedildi.

  MAHKEME İŞLEMDEN VAZGEÇTİ

  Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, oğlunun duruşmalardaki tuhaf hareketlerinin kendisine verilen kimyasal maddelerden kaynaklandığını iddia etmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı