Gündem Haberleri

  'Alo Fetva' hattına soru yağıyor

  DHA
  29.07.2007 - 12:48 | Son Güncelleme:

  Kayseri Müftülüğü’nde hizmet veren ‘Alo Fetva’ hattına günde ortalama 250 kişi soru yöneltiyor. Soruların büyük bölümünün aile sorunları olduğu dikkati çekiyor.

  Kayseri Müftülüğü'nde vaiz olarak görev yapan Mustafa Yalçınkaya, ‘Alo Fetva’ hattının yoğun olarak kullanıldığını söyledi. Vatandaşların dini açıdan kafasındaki sorulara telefonla tek tek cevap verdiklerini belirten Yalçınkaya, son günlerde gelen telefonların sayısınnı arttığını kaydetti.

  Gelen sorular içinde başta ailevi sorunlar olmak üzere namaz ve lise çağındaki gençlerin inançla ilgili sorularının çoğunlukta olduğunu kaydeden Yalçınkaya, şunları söyledi:
  “Bazen ailevi problemleri olan çiftleri, bizler burada barıştırıyoruz. Hocaya muska yaptırmaya gittiğini söyleyen dini bilgisi yetkersiz kişilere, doktora gitmelerini öneriyoruz. Sık sık karşılaştığımız sorulardan biri ise sokaklarda satılan ve kısa şekilde dini bilgiler veren ilmihallerin, güvenilebilir olup olmadığı. Kayseri halkının İl Müftülüğü'e olan duyarlılığından memnunuz. Bizler her türlü soruya açığız. Alo Fetva hattında 6’sı kadın, 13 vaiz nöbetleşe görev alıyor. Vatadaşlarımız Alo Fetva hattı için Müftülüğümüzün 222 20 88 numaralı telefonunu arayabilir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı