GeriGündem Almanya'nın polis yıldızı Mehmet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'nın polis yıldızı Mehmet

Tatort dizisinin başrol oyuncusu Mehmet Kurtuluş 2010 Polis Yıldızı seçildi.

Alman radyo ve televizyon kuruluşu NDR tarafından hazırlanan ve Alman 1. televizyon kanalı ARD'de yayımlanan "Tatort" polisiye dizinin başrol oyuncusu Mehmet Kurtuluş'a Hamburg Emniyet Müdürlüğü tarafından "2010 Polis Yıldızı" ödülü verildi.

Hamburg Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törende Kurtuluş'a ödülünü, Hamburg Emniyet Müdürü Werner Jantosch ve Hamburg Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Ralf Meyer takdim etti.

Hamburg Emniyet Müdürü Jantosch, Kurtuluş'un sevilen ve ilgiyle izlenen "Tatort" dizisindeki komiser rolü ile kamuoyunda Hamburg polis teşkilatını en iyi şekilde temsil etmesinden ve başarılı oyunculuğundan dolayı emniyet müdürlüğü tarafından bu ödüle layık görüldüğünü söyledi.

Kurtuluş da yaptığı konuşmasında, "2010 Polis Yıldızı" ödülüne layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu, bu ödülün kendisi için özel bir anlam taşıdığını ifade ederek, "Bu ödülü verenler yapımcı ya da sanatçı değil. Üstlendiğim rolde polisin işini yaptığım için bu ödüle layık görüldüm. Demek ki işimi doğru yapmışım" şeklinde konuştu.

Ödül töreninden sonra gazetecilere de açıklamalarda bulunan Kurtuluş, Türkiye'den gelecek olası film teklifine sıcak baktığını, ancak Almanya'dan uzun süre uzaklaşmak istemediğini söyledi.

Kurtuluş, "Senaryosunu beğendiğim güzel bir film teklifi gelirse kabul edebilirim. Ancak dizide oynamayı düşünmüyorum. Şu ana kadar birkaç teklif geldi, ancak 1 buçuk, ya da 2 yıl Türkiye'de kalmamı istiyorlar. Benim film konusunda ana pazarım Almanya olduğu için Avrupa'dan, Almanya'dan uzun süre uzaklaşmak istemiyorum" dedi.

Türk sinemasının son yıllarda önemli bir gelişme kaydettiğini belirten Kurtuluş, "Bazı eksikliklere rağmen, Türk sinemasındaki gelişmeler iyiye doğru gidiyor. Türk sineması artık dünya çapında önemli festivallerde ödüllere layık görülüyor. Yeni nesil genç yönetmenleri ve oyuncuları çok başarılı buluyorum. Onlarla güzel bir senaryoda oynamak isterim" diye konuştu.

Kurtuluş ayrıca, "Tatort" dizisinin 3. bölümünün 28 Mart'ta ARD televizyonunda gösterileceğini kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle