GeriGündem Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepe'de kazandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepe'de kazandı

Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepe'de kazandı
refid:26117795 ilişkili resim dosyası

CHP Yurtdışı Örgütlenmesinden Sorumlu Ali Kılıç, İstanbul Maltepe'den Belediye Başkanlığı yarışından zaferle çıktı. Sandıkların yüzde 90'ını aşkın bir kısmından çıkan sonuçlara göre, Kılıç oyların yüzde 49,24'ünü aldı.

Kılıç, İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri olan Maltepe'de 136.740 seçmenin oyunu aldı. En yakın rakibi, Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Edibe Sözen Yavuz ise 106.279 ile oyların yüzde 38,27'sini alabildi.

Kılıç, Türkiye ve dünyada geniş yankı bulan Deniz Feneri Davası'nın takipçisi olarak tanındı ve Almanya'da görülen davayı Türkiye gündemine taşıyarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulundu.

Avrupa'nın en güçlü göçmen örgütlerinden biri olarak kabul edilen Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu'nda (AABF) Genel Başkanlık görevinde bulunan ve daha sonra Türk-Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olan Kılıç, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı toplumsal mücadelesiyle tanındı.

Kılıç, AP Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda'ya temsil ettiği Sosyalist düşünceye ihanet ettiği savunan bir mektup göndermişti.

Almanya'nın Münih kentinde sekizi Türk biri Yunan biri Alman polis memuru olmak üzere seri cinayetlerde 10 kişiyi katleden Neonazi terör çetesi NSU ile ilgili davayı ilk günden beri takip eden Kılıç, CHP'nin yurtdışında örgütlenmesinde kilit rol üstlendi.

KILIÇ KİMDİR?
1964 yılında Tunceli Pülümür'de doğdu. 1980'de yurtdışına çıktı.

Almanya'da bir yandan eğitimini tamamlarken gazeteciliğe başladı.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptı.

Romanya, Afganistan ve Yugoslavya'daki savaşları gazeteci olarak yakından takip etti.

Deniz Feneri Davası’nı Türk kamuoyunda bilinir kılınmasında katkı sahibi oldu.

Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepede kazandı

Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepede kazandı İŞTE ERDOĞAN'IN YENİ HEDEFİ
AKP’nin oyların yüzde 45 ‘ini alarak seçimleri farkla kazanmaya doğru gittiğini BBC dünyaya ilk duyuran basın kuruluşlarından biri oldu.

Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepede kazandı ANKARA'DA NEFES KESEN YARIŞ
Ankara büyükşehir belediye başkanlığı seçimi beklendiği gibi nefes nefese bir yarışa sahne oldu. Sabah saatlerinde Belediye Başkanı Melih Gökçek, beşinci kez girdiği seçimden yine zaferle çıktığını ilan etti. Ancak CHP sonuçlara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Almanyalı Türk aday Ali Kılıç Maltepede kazandı SEÇİMİN KADERİNİ 1 OY BELİRLEDİ
Yalova’da 30 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti adayı Yakup Koçal, rakibi CHP adayı Vefa Salman'ı sadece 1 oy farkıyla geçerek yeniden belediye başkanlığını kazandı. CHP adayının sonuca itiraz edeceği belirtildi.

.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle