Gündem Haberleri

  Almanya'daki rehine krizi kanlı bitti: Biri Türk beş ölü

  Mümin KARACA / KARLSRUHE
  04.07.2012 - 13:54 | Son Güncelleme:

  Karlsruhe'de kiracı olarak oturduğu evin boşaltılmasıyla ilgili mahkeme kararını uygulamak için evine gelen üç kişiyi rehin alan bir Alman, aralarında çilingirlik yapan Mustafa Güler'in de olduğu dört kişiyi öldürdü. Saldırganın da öldüğü olayda hayatını kaybeden Mustafa Güler'in eşi Zeynep Güler'in hamile olduğu ve önümüzdeki hafta doğum yapacağı öğrenildi.

  Almanya'nın Karlsruhe kentinde bu sabah saatlerinde meydana gelen rehin alma olayı kanlı bitti.

   

  Kentin Nordstadt semtindeki Kanal Weg'de bulunan bir apartmanın çatı katındaki dairede yerel saatle 09.00 sularında meydana gelen olayda aralarında Karlsruhe'de çilingirlik yapan Gaziantepli Mustafa Güler'in de bulunduğu beş kişi öldü.

   

  Edinilen bilgilere göre, üç kişiyi rehin alan kişinin hayat arkadaşına ait oturduğu çatı katı dairesi bir başkası tarafından satın alındı. Evden çıkmadığı için mahkemelik olan taraflardan yeni ev sahibi mahkemeyi kazandı. Olay günü evin boşaltılmasıyla ilgili mahkeme kararını uygulamak için icra memuru, bir sosyal danışman ve kentte çilingirlik yapan 33 yaşındaki Mustafa Güler ve evin yeni kiracısı dairenin bulunduğu adrese gitti. Zili çalan icra memuru kapı açılmayınca çilingir Mustafa Güler'den kapıyı açmasını istedi. Evde birçok silahı olduğu öğrenilen adı açıklanmayan Alman kiracı, bu esnada kapıyı açarak evine gelen dört kişiyi içeriye alarak oturma odasında oturmalarını söyledi. 53 yaşındaki işsiz Alman kiracı, bunu reddeden icra memurunu iki kez bacağından vurdu. Daha sonra Mustafa Güler'den diğer kişilerin ellerini bağlamasını istedi.

   

  ALMANYA'DA REHİNE KRİZİ / FOTO GALERİ/images/100/0x0/55ea8297f018fbb8f884acdd

   

  ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

  Beraber geldiği iki kişinin ellerini bağlayan 33 yaşındaki Mustafa Güler, kendi ellerini bağlamaya çalışan Alman kiracıyı engellemek için üzerine atıldığı esnada, üzerinde el bombaları ve makineli tüfek olduğu bildirilen Alman kiracı tarafından vuruldu. Evde bulunan diğer kişilerin ambulans çağırma isteklerini reddeden Alman kiracı eve gelen dört kişiden biri olan sosyal danışmanın gitmesine izin verdi. Bu esnada evden beş kez silah sesi duyuldu. Olay yerine gelen polislerin telefonla Alman kiracıya ulaşma çabası sonuçsuz kaldı. Herhangi bir iletişim kurulamadığı için daireden yanık kokusunun gelmesi üzerine polise bağlı özel komando birlikleri daireye girdi ve evde aralarında evine gelen kişileri rehin alan Alman'ın da olduğu beş kişinin cesedini buldu.

   

  İNTİHAR ETTİ
  Polisten yapılan açıklamada, olayın planlı bir eylem olduğu belirtilerek, rehin alma olayını gerçekleştiren kişiyle polis arasında herhangi bir çatışmanın çıkmadığı, Alman kiracının rehin aldığı kişilerin yanı sıra beraber yaşadığı kişiyi öldürdükten sonra intihar ettiği bildirildi.

   

  Olay sonrası geniş çapta güvenlik önlemi olan polis, çevrede bulunan bir anaokulu ile bir ilkokulu da güvenlik nedeniyle bir süreliğine kapattı.

   

  ÜÇÜNCÜ KEZ BABA OLACAKTI
  Karlsruhe'de çilingirlik yapan 28 yaşındaki Mustafa Güler evli ve Fatma (5) ile Selin (9) adında iki çocuk babasıydı. Üçüncü kez baba olmaya hazırlanan Mustafa Güler'in eşi Zeynep Güler'in hamile olduğu ve önümüzdeki hafta doğum yapacağı öğrenildi.

   

  Mustafa Güler'in ölüm haberini alan akraba ve yakınları Güler'in Karlsruhe'nin Durlach semtindeki evine akın etti. Çevresinde çok sevilen biri olarak tanınan Mustafa Güler hakkında yakınları, "Çok yardımseverdi. Karıncayı bile incitmezdi. Böyle bir şeyin onun başına gelmiş olmasına inanamıyoruz" dediler.

   

  Almanyadaki rehine krizi kanlı bitti: Biri Türk beş ölü

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı