GeriGündem Almanya'daki klinikten gün bekleniyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'daki klinikten gün bekleniyor

Almanya'daki klinikten gün bekleniyor

ANKARA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin, “Ailenin de isteği üzerine fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulaması için Almanya’da bir merkeze önümüzdeki günler içerisinde gidecek. İlgili klinikten gün bekleniyor, bildirdikleri gün gidecek ve tedavisine orada devam edilecek” dedi.

Baykal’ın 48 gündür tedavi gördüğü İbn-i Sina Hastanesi’nde doktorlarla birlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan İbiş şunları söyledi:

İKİ AY TEDAVİ
“Kendisi yardımla ayakta durabiliyor, sandalyeye oturabiliyor. Baş, boyun, el, kol, bacak hareketleri bir önceki açıklamamıza göre daha iyi durumda. Ailenin de isteği üzerine fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulaması için Almanya’da bir merkeze önümüzdeki günler içerisinde gidecek. İlgili klinikten gün bekleniyor, bildirdikleri gün gidecek ve tedavisine orada devam edilecek. (Yurt dışındaki tedavisi ne kadar sürecek) İki ay olduğunu söylüyorlar. Durumuna göre orada değerlendirilecektir. Tedavinin yapılacağı hastanedeki klinikte tadilat var ve onun tamamlanmasıyla Deniz Bey bu hastaneye gidecek.” 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle