Gündem Haberleri

  Almanya'da Türk genci bıçaklanarak öldürüldü

  DHA
  16.04.2016 - 10:49 | Son Güncelleme:

  Almanya'da tartışmaya kayıtsız kalmayan Devran Hazal'ı, arkadaşları 'Büyük kahraman' diye isimlendirdi

  Edinilen bilgiye göre olay Güney Almanya`da Bavaria'ya bağlı olan Kaufbeuren şehrinde meydana geldi. Sigara içme yasağının olduğu barda sigara içmek isteyen 49 yaşındaki bir Kazakistanlı ile barda çalışan kadın personel tartışmaya başladı.

  Almanyada Türk genci bıçaklanarak öldürüldü


  Tartışma bar dışına da taşınca, 23 yaşındaki Devran Hazal ve arkadaşları müdahale etmek istedi. Kazakistanlı vatandaş Devran Hazal'ı bir çok yerinden bıçaklayarak kaçtı.Kaçan zanlı polis tarafından gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Kazakistanlı tutuklanırken hastaneye kaldırılan Devran Hazal hayatını kaybetti.

  Almanyada Türk genci bıçaklanarak öldürüldüHAZAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  Devran Hazal için Ulu Cami'nde kılınan cenaze namazına katılım çok yoğun oldu. Hazal'ın ailesi, akrabaları ve arkadaşları son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Baba Diyattin Hazal taziyeleri kabul etti. Cenazenin Erzurum'da toprağa verileceği belirtildi.

  HAZAL İÇİN BAR ÖNÜNE ÇİÇEK BIRAKTILAR

  Devran Hazal'ın sevdikleri olayın meydana geldiği bar önüne çiçekler bıraktı, mumlar yaktı.

  Devran`ın arkadaşları sosyal medyada açtıkları sayfada kısa sürede 5 bin 800`ü bulan takipçileri ile üzüntülerini paylaştı, sanığa öfkelerini yazdı.

  Paylaşımlarda, tartışmaya kayıtsız kalmaması nedeni ile Devran arkadaşları tarafından 'büyük Kahraman' olarak tanımlandı.

  Ayrıca arkadaşları belediyeye başvurarak Mayıs ayında Devran`ın da ailesinin izniyle şiddete karşı bir protesto yürüyüşü düzenleyecek.

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı