Gündem Haberleri

  Almanya'da evlilik dışı ilişki krizi

  Hürriyet Haber
  14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önce Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Daum geldi gündeme. Ardından futbol ilahı Franz Beckenbauer, efsanevi tenisçi Boris Becker. Son olarak da Başbakan Schröder. Politika ve spor dünyasının ünlü isimlerinin evlilikdışı ilişkileri ve gayrımeşru çocukları, bugün

  Almanya'nın en çok konuştuğu konular.

  ALMANYA'da politika, sanat ve spor dünyasının ünlü isimlerinin 2000 yılında evlilik dışı ilişkileri yüzünden başları bir hayli ağrıdı.

  Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Christoph Daum skandalının patlak vermesinin ardından Alman futbolunun ilahı ve ‘‘İmparatoru’’ sayılan Franz Beckenbauer'in de gayrımeşru bir çocuğunun olduğu ortaya çıktı. Onları diğer ünlüler, Başbakan Schröder ile Almanlar'ın efsane tenisçisi Boris Becker izledi. Geçtiğimiz hafta yedi yıllık eşi Barbara Becker'den ayrıldığını açıklayan Boris Becker'in ünlü şarkıcı Sabrina Setlur ile bir ilişkisi olduğu ortaya çıkınca Almanya çalkalandı. Ancak asıl bomba, Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in eşi Doris Schröder Köpf'ün bir dergiye verdiği demeçle patladı.

  Schröder'in ‘‘sarışın bir bayan korumadan çocuğu olduğu’’ söylentileri ülkenin bir anda gündemini oluşturdu.

  DAUM'UN DANSÖZÜ

  Almanya Milli Takımı'nın Euro 2000 Futbol Şampiyonası'nda başarısız olup elenmesinin ardından teknik direktörlüğe getirilmesi kararlaştırılan Daum'un, seks partilerine katıldığı, uyuşturucu kullandığı, hatta evlilik dışı bir çocuğunun doğmak üzere olduğu ortaya çıkınca, Almanya haftalarca bu konuyu tartıştı.

  Daum hakkında her gün yeni bulgulara yer verilirken, ünlü teknik direktörün Beşiktaş'ı çalıştırdığı dönemlerde birlikte olduğu Oya Asya Başarır isimli dansöz yeniden gündeme geldi. Olayın patlak vermesinden aylar önce de Daum ile ilgili gazetelere açıklamalarda bulunan Oya Asya, Daum'un uyuşturucu kullanıp kullanmadığını belirlemek için yapılan saç testi pozitif çıkınca, yeniden gündeme geldi.

  Daum ile uzun bir beraberlikleri olduğunu ileri süren Asya, bir anda tüm Alman basınının arkasından koştuğu kadın haline geldi. Daha aylar önce basın tarafından ‘‘yalancı’’ olarak damgalanan Asya, bu kez ‘‘kullanılan kadın’’ olarak lanse edildi.

  Alman Milli Takımı Teknik Direktörü olmasına kesin gözüyle bakılan Daum, saç analizi pozitif çıkınca hem Milli Takım'a, hem de çalıştırdığı Bayer Leverkusen takımına veda etmek zorunda kaldı. Karısından ayrı yaşayan Daum, adı emlak skandalına da karışınca, Angelika Camm isimli sevgilisiyle mercek altına alındı. Daum Amerika'dayken, evine yapılan baskında uyuşturucu ticareti yapan kişilerin telefon numaralarına rastlandığı kaydedilirken, Daum ikinci bir analiz yapacağını açıkladı. Bu test ise temiz çıktı.

  Amerika'ya kaçan ve sevgilisini de yanına aldıran Daum olayının şokunu yaşayan Alman halkı, bu kez de Franz Beckenbauer'in de evlilik dışı bir çocuğu olduğunu öğrendi.

  Sekreterinden bir çocuğu olduğu basına sızan Bayern Münih kulübünün başkanı Beckenbauer'in Alman Futbol Federasyonu Asbaşkanlığı görevinden de istifa edeceği, hatta külup başkanlığı için de yeniden aday olmayacağı görüşleri ortaya atılmıştı.

  Beckenbauer'in eşi Sybille Beckenbauer, konu hakkında fazla bir şey söylemezken, skandalın ortaya çıkmasından sadece birkaç gün sonra Münih'te oynanan bir maçta kocasının yanına oturup ona destek verdiğini gösterdi.

  BECKENBAUER SAHİP ÇIKTI

  Herkes Beckenbauer'in gayrımeşru çocuğunu kabul edip etmeyeceğini tartışırken, ünlü futbol adamı düzenlediği basın toplantısında çocuğunu kabul etti ve ‘‘Evet, gazetelerde çıkan haberler doğru. Bir zamanlar ilişkide olduğum sekreterimden olma bir çocuğum var’’ açıklamasıyla haberlerin bir nevi ‘‘önünü’’ kesti ve çocuğuna sahip çıkacağını söyledi.

  Beckenbauer'in bu çıkışıyla basın konunun üzerine fazla gidemezken, İmparator sadece birkaç gün sonra yapılan başkanlık seçimlerinde üç yıllığına daha Bayern Münih kulüp başkanlığına getirildi.

  Ünlülerin gizli kalmayan ‘‘kaçamaklarına’’ alışan Almanlar, Daum ve Beckenbauer ile ilgili skandal haberleri unutmaya başlayacağı anda, bu kez de efsanevi tenisçi Boris Becker'in ayrılma haberiyle sarsıldı. Bu habere göre ünlü tenisçi, tanınmış şarkıcı Sabrina Setlur ile aşk yaşıyordu. Becker ısrarla haberleri yalanlamaya çalışırken, basın her gün yeni ‘‘kanıtlar’’ bulup yayınlarını sürdürdü. Öte yandan Becker'in Londra'da bir lokantanın malzeme dolabında 33 yaşındaki Rus Angela Ermakova ile cinsel ilişkiye girdiğini yazan İngiliz gazeteleri de, Alman basınına ‘‘lojistik destek’’ verdi. Gazetelerin araştırmalarında, Becker'in bu ilişkiden Anna isimli bir kız çocuğu olduğu belirtildi.

  DORİS'DEN BOMBARDIMAN

  Becker'in ‘‘malzemesinin’’ tam tükendiği anda ise, asıl bomba patladı. Herkesin ‘‘örnek evlilik’’ sürdürdüğüne inandığı Başbakan Gerhard Schröder ve eşi Doris Schröder Köpf'ün de bir kriz yaşadığı ve buna Başbakan'ın bayan korumasının neden olduğu ileri sürüldü.

  Bir dergide başbakan eşi Schröder Köpf ile yapılan söyleşi, Almanya'yı adeta ‘‘sarstı’’. Kendisi de eski bir gazeteci olan Doris Schröder Köpf, gazetecilere ateş püskürdü.

  Doris Schröder-Köpf, özellikle Bauer Yayınevi'ne ait bazı dergilerde yer alan, Schröder ailesinde ‘‘Bebek dramı yaşandığı’’ ve Başbakan Schröder'in sarışın korumalarından biriyle ilişkisi olduğuna dair iddialara sert tepki gösterdi.

  Gerhard Schröder'in bayan korumasıyla bir gönül ilişkisi içinde olduğunun ileri sürüldüğünü ve bunun ‘‘kasıtlı’’ yapıldığına inandığını vurgulayan Doris'in bu sözleri kamuoyuna ‘‘bomba’’ gibi düştü. Schröder'in bayan korumasından bir çocuğunun bile olduğu ileri sürülünce, ortalık iyice karıştı. Başbakan'ın eşi hukuki yollara başvuracaklarını duyururken, Gerhard Schröder konu hakkında açıklama yapmaya gerek duymadı. Siyasi çevreler, Schröder'i korumakla görevli iki bayan korumanın bulunduğunu belirtirken, dergi, Schröder'in hangisiyle ilişki yaşadığını bilmediklerini, ancak saç renginin ‘‘sarı’’ olduğunu açıkladı.

  KİM, KİMLE, NEREDE, NASIL?

  CHRISTOPH DAUM'UN SEVGİLİSİ HAMİLE

  Almanya'nın en gözde teknik direktörü olduğu dönemde mafya ile ilişkisi olduğu ileri sürülen ve uyuşturucu kullandığı öğrenilen Christoph Daum, sevgilisinin hamile olduğunun ortaya çıkması üzerine Almanya'daki kredisini tüketti.

  FRANZ BECKENBAUER İTİRAF ETTİ

  Sekreterinden bir çocuğu olduğu basına sızan Bayern Münih kulübünün başkanı Beckenbauer'in Alman Futbol Federasyonu Asbaşkanlığı görevinden de istifa edeceği görüşleri ortaya atıldı. İmparator Beckenbauer, ‘‘suçunu itiraf ederek’’ kurtulmayı başardı. Beckenbauer, sekreterinden bir çocuğu olduğunu doğrulayıp çocuğuna sahip çıkacağını bildirdi.

  BORIS BECKER-SABRINA SETLUR AŞKI

  Almanlar, Daum ve Beckenbauer ile ilgili skandal haberleri unutmaya başlayacağı anda, bu kez de efsanevi tenisçi Boris Becker'in ayrılma haberiyle sarsıldı. Bu habere göre ünlü tenisçi, tanınmış şarkıcı Sabrina Setlur ile aşk yaşıyordu. Öte yandan İngiliz gazeteleri, Becker'in Londra'da bir lokantanın malzeme dolabında 33 yaşındaki Rus Angela Ermakova ile cinsel ilişkiye girdiğini yazdı. Becker'in bu ilişkiden Anna isimli bir kız çocuğu olduğu belirtildi.

  BAŞBAKAN’IN SARIŞIN koruması

  Başbakan Gerhard Schröder ve eşi Doris Schröder Köpf'ün de bir kriz yaşadığı ve buna Başbakan'ın bayan korumasının neden olduğu ileri sürüldü.

  Bir dergide başbakan eşi Schröder Köpf ile yapılan söyleşi, Almanya'yı adeta ‘‘sarstı’’. Kendisi de eski bir gazeteci olan Doris Schröder Köpf, gazetecilere ateş püskürdü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı