Gündem Haberleri

  Alman yengeden miras kurşunu

  Zafer TOKUŞ/DHA
  22.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alman asıllı Türk vatandaşı Jela Yılmaz, ilk kocasından kalan mirasa el koyan ve kendisine pay vermeyen Türk kocasını, Karasu’daki işyerinde öldürdü.

  SAKARYA’nın Karasu İlçesi’nde Alman asıllı Türk vatandaşı Jela Yılmaz (58), ikinci eşi Mehmet Yılmaz’ı (68), önceki akşam sahibi olduğu beyaz eşya mağazasında başından vurdu. Yılmaz kanlar içinde masaya yığıldıktan sonra birkaç kez daha ateş eden Jela Yılmaz çevredekilere, "Yaklaşmayın. Teslim olacağım" diyerek polise teslim oldu. Kocasını öldüren Jela Yılmaz ifadesinde, 30 yıl önce Almanya’da yaşarken eşini kaybettiğini, o tarihte Almanya’da işçi olarak çalışan Mehmet Yılmaz’la tanıştığını, evli ve iki çocuk babası olan Yılmaz’ın eşinden boşanıp kendisiyle evlendiğini anlattı.

  Tüm mirasa el koydu

  Jela Yılmaz, şöyle devam etti: "Ölen eşimden kalan tüm mirası Mehmet almıştı. 20 yıl önce Türkiye’ye geldik. Bu evlilikten olan 25 yaşındaki oğlumuz ticari hayatında başarılı olamadı, iflas etti. 1-1.5 milyon lira zarar etti. Eşim bu nedenle bana kızdı. Tartıştık ve iki yıl önce beni kovdu. Resmi olarak ayrılmadık. Almanya’ya dönmek zorunda kaldım. Ölen eşimden kalan ve tamamını üzerine geçirdiği mirastan para istiyordum. O da vermiyordu."

  Silahıyla teslim oldu

  Almanya’dan yaklaşık bir ay önce Türkiye’ye gelen Jela Yılmaz, cinayetin ardından suç aleti tabancasıyla teslim oldu. Jela Yılmaz’ın,

  30 yıllık eşi Mehmet Yılmaz’ı (üstte) ikna etmek için yakınlarını araya koyduğu ancak sürekli reddedildiği öne sürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı