Gündem Haberleri

  Alman Rita Winkler cinayetinde yeni gelişme

  DHA
  14.04.2016 - 13:59 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde Alman vatandaşı 39 yaşındaki Rita Darı Winkler’i öldürdükten sonra, cesedini varile koyup üzerine beton dökerek evin bodrum katına gömen Ali Kemal S.’ye yardımcı olduğu iddia edilen kardeşi Hüseyin S. gözaltına alındı. Poliste ifade veren Hüseyin S.’nin cinayetle bir ilgisinin bulunmadığını, ölen kadını en son kaybolmadan 2 gün önce ağabeyinin yanında gördüğünü söylediği öğrenildi. Öte yandan Almanya’da bir hastanede kalp hastalığı tedavisi gören cinayet şüphelisi Ali Kemal S.’nin, cesedin bulunmasıyla birlikte hastaneden kaçtığı öğrenildi. Winkler’in cesedi ise teşhis edilemedi.

  Antalya’da kuaförlük yapan Alman Rita Darı Winkler, 10 Mart’ta İstanbul’da kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü soruşturma kapsamında, Rita Darı Winkler’in birlikte olduğu arkadaşı Ali Kemal S.’nin ifadesi alındı. Ali Kemal S., ilişkisinin olduğu Rita Darı Winkler ile birlikte Çınarcık’a gidip geldiklerini söyledi. Serbest bırakılan Ali Kemal S., Almanya’da bulunan ayrı yaşadığı eşinin yanına gitti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü soruşturmayı derinleştirirken, Ali Kemal S.’nin yakınlarının ihbarını değerlendirerek, Rita Darı Winkler’i öldürüp gömmüş olabileceği yerleri kazmak için Gölcük Cumhuriyet Savcılığı’ndan izin alındı.

  BOĞAZINDA BOĞULMA İZLERİ

  Ali Kemal S.’nin, Halıdere’de akrabası M.B.’ye ait bağ evinin bahçesinde yapılan kazıda ceset bulunamayınca, Halıdere 2005 Sokak’ta bulunan Ali Kemal S.’nin kayınbiraderi F.A.’ya ait apartmanın bodrum katına gelindi. Beton kazılınca içi beton dolu varil bulundu. Beton kırılınca Rita Darı Winkler’in cesedi ortaya çıktı. Rita Darı Winkler’in ellerinin önden iple bağlandığı ve boğazında boğulma izlerinin olduğu tespit edildi. Alman kadının cesedi bir bölümü açılan varille birlikte İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  TEŞHİS EDİLEMEDİ

   Habertürk'ün haberine göre Adlı Tıp Kurumu’na giden teyze Seta Sarıoğlu, kendisine gösterilen cesedi teşhis edemedi.  Sarıoğlu, “Hiçbir şey söyleyecek halde değilim. İnşallah yerini bulur her şey” şeklinde konuştu. Yüzü tanınmayacak halde olduğu belirtilen cesedin kimliğinin kesin tespitinin yapılabilmesi  için, aileden alınacak kan örneği ile ceset üzerinde alınan kan örneğinin DNA karşılaştırması yapılacak. 

  KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Ali Kemal S.’ye öldürdüğü kadını bodrum katına gömmekte yardımcı olduğu ileri sürülen kardeşi Hüseyin S. gözaltına alındı. Polisin, Ali Kemal S.’nin yakalanması için Almanya ile görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

  ''VARİLDEN KAN DAMLIYORDU''

  Dün yapılan çalışmalar sırasında betonu kıran işçiler arasında olan Muzaffer Dursun, "Ben kırıcı olarak gittim. Yaklaşık 1 metre yerin altında varili yan bir şekilde gömmüş. Varilin içine de beton atmışlar. Beton kırılıp varil çıkarıldı. Varilden kan damlıyordu" dedi.

  Alman Rita Winkler cinayetinde yeni gelişmeKUAFÖR DÜKKANI İÇİN ORTAKLIK TEKLİF ETMİŞ

  Adını vermek istemeyen Ali Kemal S.’nin bir çocukluk arkadaşı ise şunları söyledi:
  "Ali Kemal yanıma gelip, bana Antalya da kuracağı kuaför dükkanı için ortaklık teklif etti. Ben de daha önceden 3 kez ortak iş yaptığım için herhangi biriyle ortaklık yapmayı düşünmüyordum. Kendisine de ortak olamayacağımızı, daha önce ortaklık yaptığım işlerde sorunlar yaşadığımı söyleyerek teklifini kabul etmedim."

  KAZI ÇALIŞMALARINDAN ŞÜPHELENMİŞLER

  Cesedin çıkarıldığı Birlik Apartmanı sakinlerinden Kadir Azmak, "Kazıdılar, varili çıkardılar kan akıyordu. Varilin çıkarıldığı dükkandaki çalışma ailemin dikkatini çekmiş, şüphelenmişler polisi aramışlar, fakat polis gelmemiş" iddiasında bulundu.

  CESET BULUNUNCA KATİL ZANLISI ALMANYA’DA HASTANEDEN KAÇMIŞ

  Poliste ifade veren Hüseyin S.’nin cinayetle bir ilgisinin bulunmadığını, ölen kadını en son kaybolmadan 2 gün önce ağabeyinin yanında gördüğünü söylediği öğrenildi. Öte yandan Almanya’da bir hastanede kalp hastalığı tedavisi gören cinayet şüphelisi Ali Kemal S.’nin, cesedin bulunmasıyla birlikte hastaneden kaçtığı öğrenildi. Talihsiz kadının bir bidon içine konularak üzerine beton dökülen cesedinin ise Adli Tıp Kurumunda incelemesinin sürdüğü öğrenildi.

  34 GÜN SONRA CESEDİ BULUNMUŞTU

  İstanbul’da 34 gün önce Pendik’te kaldığı otelde eşyalarını geride bırakarak esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’le ilgili soruşturma yürütülüyordu. Olayla ilgili bilgisine başvurulan erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Ali Kemal S., ise poliste verdiği ifadesinde genç kadının Çınarcık’tan ev almak istediğini bu nedenle oraya gittiklerini daha sonra İstanbul’a döndüğünü söylemişti. Ali Kemal S., ifadesinin ardından kalp hastalığı için ameliyat olacağını söyleyerek Almanya’ya gitmişti.

  İÇİNE BETON DÖKÜLEN SU BİDONUNDA KADIN CESEDİ BULUNDU

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili yürütülen çalışmalarda polis öldürüldüğü düşünülen Alman Vatandaşı Rita Darı Winkler’in cesedini bulmak için dün Gölcük’te bazı yerlerde kazı çalışması yapmıştı. Bu yerlerden biri olan Ali Kemal S.’nin kayınbiraderine ait dükkanda yapılan kazı çalışmaları sırasında betonun altına gömülen büyük bir su bidonu bulunmuştu. İçine beton döküldüğü tespit edilen bidonda yapılan incelemede bir kadın cesedi olduğu tespit edilmişti. Bunun üzerine hiç bozulmadan dükkandan çıkarılan bidon incelenmek üzere Adli Tıp Morgu’na kaldırılmıştı.

  ALMANYA’DAKİ ŞÜPHELİNİN KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada polis olayla ilgili Ali Kemal S.’nin kardeşi Hüseyin S.’yi Gölcük’te gözaltına aldı. Cesedi gömmeye yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Hüseyin S.’nin yapılan sorgusunda suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Şüphelinin poliste verdiği ifadesinde öldürülen Rita Darı Winkler’i en son olarak 8 Mart tarihinde gördüğünü söylediği öğrenildi.

  Şüpheli,  "O gün ağabeyimin yanına gitmiştim. Yanında bir kadın vardı. Kim olduğunu sordum. Benimle tanıştırdı. O gün birlikte dolaştık, alışveriş merkezine giderek alışveriş yaptık. Daha sonra ben onlardan ayrıldım. Ertesi gün Çınarcık’a ağabeyimin yanına gittiğimde bu kez kadın yoktu. Birlikte çay içtik. Daha sonra kız kardeşim yanımıza geldi. Onunla birlikte İstanbul’a giderek dolaştık. Bir süre sonra geri döndük. Kadına ne oldu bilmiyorum. Cinayetle ya da gömülmesiyle ilgili bir bilgim yok" dediği belirtildi.

  BİDON İÇİNDEKİ CESET ADLİ TIP'TA İNCELENİYOR

  Adli Tıp kurumunda su bidonu içindeki ceset üzerindeki inceleme çok yönlü sürüyor. Yapılan incelemede su bidonun dükkana boşken sokulduğu, içine kadın cesedinin konulduktan sonra beton ve kireç dökülerek kokunun engellenmeye çalışıldığı tespit edildi. Adli Tıp Kurumundaki incelemelerin tamamlanmasının ardından Rita Darı Winkler’in nasıl ve ne zaman öldürüldüğünün tespiti için çalışmalara başlanacağı öğrenildi.

  ALMANYA’DAKİ ŞÜPHELİ HASTANEDEN KAÇMIŞ

  Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Hüseyin S. adliyeye sevkedildi. Öte yandan hastanede tedavi gören olayın bir numaralı şüphelisi Ali Kemal S.’nin cesedin çıkmasıyla birlikte ortadan kaybolduğu öğrenildi.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı