GeriGündem Alman kadın Türk eşini işte böyle vurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  209
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman kadın Türk eşini işte böyle vurdu

Alman kadın Türk eşini işte böyle vurdu
refid:12174117 ilişkili resim dosyası

Sakarya'nın Karasu ilçesi´nde geçtiğimiz Nisan ayında işlenen ve Alman uyruklu 58 yaşındaki Jela Yılmaz'ın, tüm mal varlığını ve paralarını aldıktan sonra kendisini terk etmekle suçladığı ikinci eşi Mehmet Yılmaz'ı işyerinde tabanca ile vurarak öldürdüğü an çekilen güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Jela Yılmaz, eşini kurşun yağmuruna tuttuktan sonra elinde silahla işyerinin içinde dolaşıyor.

 

Karasu ilçesinde 21 Nisan 2009 tarihinde meydana gelen olayda, 68 yaşındaki Mehmet Yılmaz işyerinde otururken, ayrı yaşadığı ve çifte pasaportlu olan Jela Yılmaz tarafından tabanca ile vurularak öldürülmüştü. Çantasından çıkarttığı tabanca ile masada oturan resmi nikahlı eşinin kafasına önce bir el sıkan, daha sonra art arda ateş ederek onu öldüren Jela Yılmaz daha sonra yakalanarak tutuklanmıştı.

Bu cinayet anının ise işyerinde bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendiği ortaya çıktı. 5 ayrı kameranın kaydettiği görüntülerde Jela Yılmaz'ın iş yerine girer girmez çantasındaki tabancayı çıkartarak, masada oturan kocasın ateş etmesi, masanın altına yığılmasına rağmen ateş etmeye devam ettiği yer alıyor.

 

Cinayetten sonra polisin el koyduğu güvenlik kameraları görüntüleri cinayet suçundan tutuklu bulunan Alman gelinin yargılandığı Sakarya Ağır Ceza Mahkemesinde delil olarak yer alıyor.

 

Alman gelin Jela Yılmaz poliste verdiği ifadesinde, ölen eşinden kalan tüm mirası ikinci evliliğini yaptığı ve daha sonra memleketi Karasu'ya yerleşenMehmet Yılmaz´ın üzerine aldığını belirterek, "Türkiye’ye gelip yerleştikten sonra evliliğimizden dünyaya gelen 25 yaşındaki çocuğumuz ticaret hayatında başarılı olamayınca iflas etti. Yaklaşık 1, 1.5 milyon lira zarar etti. Eşim bu nedenle bana kızdı. Tartıştık ve 2 yıl önce beni terk etti. Resmi olarak ayrılmadık. Ben de Almanya´ya dönmek zorunda kaldım. Hiçbir şeyim yoktu.Ölen eşimden kalan mirastan para istiyordum vermedi. Bu yüzden çıkan tartışmada da onu vurdum"


Yorumları Göster
Yorumları Gizle