Gündem Haberleri

  Alman hukukçular İstanbul'u ziyaret etti

  A.A
  27.02.2006 - 12:53 | Son Güncelleme:

  Almanya'dan gelen 15 hakim ve 25 avukattan oluşan heyet, İstanbul Adalet Sarayı'nı ziyaret ederek Türk hukuk sistemiyle ilgili bilgi aldı.

  Köln ve Aachen Bölge İdare Mahkemeleri'nden 15 hakim ile Almanya Barosu'ndan 25 avukattan oluşan grup, İstanbul Adalet Sarayı'na gelişlerinde Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ateş Hasan Sözen tarafından karşılandı.

  Başsavcı Vekili Sözen, toplantı salonunda gerçekleşen görüşme sırasında Alman heyete, İstanbul Adalet Sarayı ve Türk hukuk sistemi ile savcının görevleri hakkında bilgi verdi. Sözen, daha sonra konuk heyete duruşma salonlarını gezdirdi.

  Banka davalarına bakan İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir süre duruşma izleyen heyetten avukat Wionzeck Lothar'a, Mahkeme Heyeti Başkanı Mustafa Akın tarafından Adalet Bakanlığı rozeti hediye edildi.

  Ziyaretin son bölümüne doğru adliyeye gelen İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, heyet üyelerinden bazılarını makamında kabul etti.

  Ziyarete ilişkin bilgi veren Başsavcı Engin, heyetin Türkiye'de tetkik ve gezi incelemesi yaptığını kaydederek, “Bu noktada adliyemizi ziyaret isteklerini kabul ettik. Kendileri, ülkelerimiz arasında hukuki anlamda işbirliği yapmayı ve karşılıklı olarak bilgi almayı arzu ettiklerini belirttiler. Biz de bu şekilde arzu ediyoruz” diye konuştu.

  Heyet, ziyaretin ardından adliyeden ayrıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı