Gündem Haberleri

  Alman eşten kanlı infaz

  Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)
  21.04.2009 - 12:22 | Son Güncelleme:

  Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde Alman uyruklu Türk vatandaşı 58 yaşındaki Jela Y., 30 yıl önce Almanya'da eşinin ölümünden sonra tanışıp evlendiği 68 yaşındaki Mehmet Y.'yi, dün akşam sahibi olduğu beyaz eşya mağazasında başından tek kurşunla vurarak öldürdü. Cinayetten sonra polise teslim olan Jela Y., 30 yıl önce ölen ilk eşinden kalan mirası Mehmet Y.’nin üzerine geçirdiğini ve kendisine para vermediği gibi evden de kovduğunu ileri sürdü.

  Olay Karasu İlçesi’ndeki beyaz eşya mağazasında meydana geldi. Mağaza sahibi Mehmet Y’nin yanına gelen ve bir süredir ayrı yaşadıkları için Almanya’da olduğu bilinen eşi Jela Y., çantasından çıkardığı tabancayı kocasının başına doğrultarak ateş etti. Mehmet Y. kanlar içinde masaya yığıldıktan sonra birkaç kez daha ateş eden Jela Y., kendisine müdahale etmek isteyenlere de, “Yaklaşmayın. kendim teslim olacağım” diyerek olay yerine gelen polise teslim oldu.


  2 ÇOCUK ANNESİ EŞİNİ BOŞAYIP EVLENMİŞ

  Jela Y.’dan bir, onunla evlenmeden önceki boşandığı eşinden de 2 çocuğu olan Mehmet Y. olay yerinde hayatını kaybetti. Mehmet Y.’nin cesedi, Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemeden sonra otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.


  Cinayetin ardından yopılan araştırmalarda, Alman uyruklu olan Jela Y.’nin yaklaşık 30 yıl kadar önce Almanya'da yaşarken eşini kaybettiği, o tarihte bu ülkede işçi olarak çalışan Mehmet Y. ile tanıştığı, Mehmet Y.'nin de 2 çocuğunun annesi eşinden boşanıp Jela ile evlendiği belirlendi.


  ‘BENİ 2 YIL ÖNCE EVDEN KOVDU’

  Jela Y. poliste verdiği ilk ifadesinde bunları anlattıktan sonra, ölen eşinden kalan tüm mirası ikinci evliliğini yaptığı Mehmet Y.'nin aldığını söyleyerek şöyle dedi:
  “20 yıl önce Türkiye'ye geldik. Burada yaşamaya başladık. Bu evlilikten dünyaya gelen 25 yaşındaki oğlumuz ticari hayatında başarılı olamayınca iflas etti. 1- 1.5 milyon lira zarar etti. Eşim bu nedenle bana kızdı. Tartıştık ve 2 yıl önce beni kovdu. Resmi olarak ayrılmadık. Ben de Almanya'ya dönmek zorunda kaldım. Hiçbir şeyim yoktu. Ölen eşimden kalan ve tamamını üzerine geçirdiği mirastan para istiyordum. Hakkım olan parayı vermiyordu.”


  1 AY ÖNCE DE GELİP PARA İSTEMİŞ

  Jela Y.'nin Almanya’dan yaklaşık bir ay önce Türkiye’ye geldiği ve eşinden para istediği belirlendi. Jela Y.’nin, eşini ikna etmek için de Karasu’daki birçok yakınını araya koyduğu, ancak Mehmet Y.'nin tüm istekleri reddettiği öne sürüldü. Halen gözaltında tutulan Jela Y.’nin bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı