Gündem Haberleri

  Alman Büyükelçinin eşinden Türkiye’ye büyük jest

  GAZİANTEP (İHA)
  22.04.2016 - 14:02 | Son Güncelleme:

  Almanya Başbakanı Angela Merkel'in programı nedeniyle Gaziantep'e gelen Alman Büyükelçi'nin eşi Marion Erdmann, taktığı Türk ve Alman bayrağı simgeli küpelerle dostluk mesajı verdi.

  Davutoğlu ve Merkel Gaziantepte Suriyeli mültecilerle bir araya gelecekDavutoğlu ve Merkel Gaziantep'te Suriyeli mültecilerle bir araya gelecek

  Almanya Başbakanı Angela Merkel'in programı nedeniyle Gaziantep'e gelen Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'ın eşi Marion Erdmann, Gaziantep gezisine Türk ve Alman bayraklarının yer aldığı küpelerle katıldı. Erdmann'ın küpelerine dikkat çeken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dostluk mesajı nedeniyle Alman Büyükelçi ve eşine teşekkür etti.

  Alman Büyükelçinin eşinden Türkiye’ye büyük jest

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Gaziantep'e gelecek olan Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in bölge ziyareti öncesinde Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, eşi Marion Erdmann ile birlikte bölgede ön inceleme yaptı.

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i de makamında ziyaret eden Büyükelçi Erdmann ve eşi, bölgeyi ve mültecileri yerinde görmek için Gaziantep'e geldiklerini ifade etti. Bölgedeki mülteci sorunları hakkında bilgi veren Fatma Şahin, mülteciler konusundaki yaklaşım ve destekleri için Almanlara teşekkür etti.

  Alman Büyükelçinin eşinden Türkiye’ye büyük jest

  ZİYARETE KÜPELER DAMGA VURDU

  Büyükelçi Erdmann'ın eşi Marion Erdmann'ın kulağındaki küpeler ziyarete damga vurdu.

  Erdmann'ın kulağındaki Almanya ve Türkiye bayraklarının yer aldığı küpelere dikkat kesilen Fatma Şahin, "Kulağınızdaki küpeler, samimiyet ve desteğiniz noktasında her şeyi anlatıyor. Başka söze gerek yok, dostluğunuz için teşekkür ederiz" diye konuştu.

  Konunun küpelere gelmesi üzerine ise Büyükelçi ve eşi gülerek, "Almanya ve Türkiye'yi çok seviyoruz. Gaziantep ve bölgeye de ilk kez geldik. Türk ve Almanya'nın tarihten gelen dostluğu var. sürekli iç içe olduk. Küpelerimi de bu nedenlerden Türk ve Alman bayrakları olarak seçtim" diye konuştu.

  Merkel: Türkiyeye yapacağım ziyaretin amacı...Merkel: Türkiye'ye yapacağım ziyaretin amacı...
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı