Gündem Haberleri

  Allahverdiyev'in kafası karıştı

  Hürriyet Haber
  14.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Suçüstü yakalanan Azeri kadın satıcısı Nazıra Allahverdiyev ’’Parasını veren karşılığını alıyordu. Polis bizi neden yakaladı anlayamadım’’ dedi.

  AZARBEYCANLI Nazıra Allahverdiyev ve erkeklere pazarladığı azeri uyruklu beş kadın, polis tarafından yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'ne gelen bir ihbarı değerlendiren ekipler, Azerbaycan uyruklu 55 yaşındaki Nazıra Allahverdiyev'le irtibata geçti. Müşteri kılığında konuştukları Allahverdiyev'le, 20'şer milyondan üç hayat kadını için anlaşan ekipler, Bayrampaşa'da bir taksi durağında kadınlarla buluştu.

  Randevuya gelen üç hayat kadını yakalandı. Kadınları pazarlayan Nazıra Allahverdiyev, aracılık yapan Selahattin Altun ve iki hayat kadını daha yakalanarak, gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde kendini yerden yere atarak ifade vermeyi reddeden Azeri kadın satıcısı, ‘‘Biz kimseye zorla bir şey yaptırmıyoruz. Parasını veren karşılığını alıyordu. Polis bizi niye yakaladı anlamıyorum!’’ dedi.

  Azerbaycan'dan bir ay önce Türkiye'ye gelen Nazıra Allahverdiyev ve beş hayat kadını, şubedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınırdışı edilecekler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı