Gündem Haberleri

  Alkollü sürücünün inadı polisi yendi

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  08.05.2008 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Adana’da aldığı alkolün etkisiyle kullandığı otomobilde kendinden geçen sürücü, yardım etmeye çalışan polislere zor dakikalar yaşattı.

  D-400 Karayolu üzerinde 01 EB 022 plakalı otomobilin, caddenin ortasında farları açık halde durduğunu gören polis ekipleri, aracın yanına yaklaştığında, sürücüsünün uyukladığını gördü. Sürücünün alkollü olduğunu tahmin eden polisler, “Telefonla ulaşabileceğiniz bir yakınınız varsa, arayın gelsin otomobilinizi ona teslim edelim sizi evinize götürsün. Ya da evinizin adresini biliyorsanız, biz yardımcı olalım. Bu şekilde trafiğe çıkmanız doğru olmaz” dedi. Görevli polislerin yardım teklifine, “Benim yakınım yok. Otomobilimi de buradan çekmiyorum. Ben hareket halinde değilim, aracımı park etmişim, ceza yazamazsınız, bağlayamazsınız” karşılığını verip adını söylemeyen sürücü, ev adresini hatırlamadığını söyledi.

  Polislerin ısrarı üzerine aşağı inen ve ayakta durmakta zorlanan sürücü, otomobile yaslanarak dengesini sağlayabildi. Araç ruhsatını polislere uzatırken düşürünce, almak isterken sendeleyen sürücüye, ‘alkollü araç kullanmak’ suçundan işlem yapılması için trafik ekibi çağrıldı. Bu sırada gazetecilerin çekim yaptığını fark eden sürücü, buna tepki gösterdi.

  Bir süre sonra olay yerine gelen trafik ekibi, “Yasa gereği, otomobilin sürücüsüne alkolden işlem yapmak ya da bağlayabilmemiz için hareket halinde olması gerekir. Bu aracı park halinde aldığınız için işlem yapamayız” yanıtını verdi. Meslektaşlarından olumsuz yanıt alan asayiş ekipleri, çaresiz kalıp, yeniden sürücüye dönerek, “Aracınızı kaldırım kenarına çekin” uyarısında bulundu. Uyarılar üzerine öfkeye kapılan sürücü, “Ben bu arabayı buradan kaldırmıyorum. İstiyorsanız çekiciyle götürün. Ama götüremezsiniz” dedikten sonra otomobil kapılarını kilitledi, anahtarını da gecenin karanlığında orta refüje doğru attı.

  Sürücünün kendilerine kolaylık sağlamaması üzerine bu kez aracın kaldırılması için çekici istendi. Ancak, sürücü bu kez, “İsterseniz çekin, ama önce çekilme tutanağını imzalayıp, bana verin. Çektirecek polisin sicil numarasını da istiyorum” dedi. Alkollü sürücü karşısında çaresiz kalan polisler, atılan anahtarı arayıp, buldu, otomobilin kapısını açıp, cadde kenarına almak istedi, ancak, kapıyı açamayınca çekiciyle otomobil kenara alındı. Polisler gittikten sonra otomobiline geçen sürücü, polisin gidip gitmediğini anlamak için çevreyi kontrol etti, araçta yarım kalan birasını yudumladı, ardından koltuğa yerleşip, uykusuna kaldığı yerden devam etti.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı