Gündem Haberleri

  ‘Alkol ve hız’ fotoğrafı

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğlencelerini alkolle süslemişti gencecik 4 insan... Gecenin sabaha dönen saatlerinde dönüş yoluna koyuldular, yaşamlarının en son hatasını yaparak. Sürücü alkollüydü, hız da yaptı, 4'ü birden trafik canavarının kurban listesinde artık...

  ALKOL yine bir faciaya neden oldu. Sonuç: 4 ölü... Dün saat 03.30 sıralarında Antalya'dan Burdur'a giden 34 yaşındaki Bülent Sarıyıldız yönetimindeki 15 DF 499 plakalı otomobil, kente 25 kilometre uzaklıktaki Çeltikçi Beli'nde karşı yönden gelen Baki Yavuz'un kullandığı 15 EK 419 plakalı kamyonun altına girdi.

  Aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazada otomobil sürücüsü Sarıyıldız ile aynı araçtaki 35 yaşındaki Muammer Eryılmaz, 23 yaşındaki Aylin İpek ve 21 yaşındaki Hatice Kahya, yaşamlarını yitirdi.

  Burdur'da esnaflık yapan Muammer Eryılmaz ve Bülent Sarıyıldız ile Süleyman Demirel Üniversitesi'nde öğrenci Hatice Kahya ve Aylin İpek'in eğlenmek için Antalya'ya gittikleri bildirildi.

  İncelemede otomobil sürücüsü Bülent Sarıyıldız'ın alkollü olduğu ve şerit ihlali yaparak, kamyonun önüne geçtiği ortaya çıktı.

  Bile bile ölüm

  Ölüm yaşamın bir parçası, ama bile bile ölüm bunun dışında... Her yıl verdiğimizi binlerce kurbana rağmen vazgeçmiyoruz ders almaktan, bile bile ölmekten... Alkollü olarak direksiyona geçmenin intihar etmekle eşdeğer olduğu gün gibi ortada... ‘‘Alkol beni etkilemez’’ hurafesi yok olmadan ne yazık ki bu şekilde bile bile ölümler de yok olmayacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı