Gündem Haberleri

  Alkışlanacak bir uygulama

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yerinden yönetimin ilk örneği Isparta Senirkent'te gerçekleştirildi. Vali H. İbrahim Daşöz, amaçlarının sorunları yerinde çözmek olduğunu söyledi.

  ISPARTA İl Genel Meclisi sorunları yerinde tartışıp çözüm bulmak amacıyla ilçelerde yapacağı toplantının ilkini Senirkent'te gerçekleştirdi. Vali H. İbrahim Daşöz'ün başkanlığındaki toplantıya kaymakam, daire müdürleri, belediye başkanları ile muhtarlar katıldı.

  Sorunların çözümünde vatandaşla devletin el ele vermesi gerektiğini belirten Daşöz, ‘‘Mutlu bir adım atıldı. Bu toplantılar tüm ilçelerde yapılacak. Böylece yıllardır tartışılan yerinden yönetim modeli de işlerlik kazanmış olacak. Yani herkes taşın altına eline koyacak ’’ dedi.

  İlçelerin tüm sorunlarının bu platformlarda masaya yatırılacağını bildiren Vali Daşöz, toplantılarda seçilmişlerle atanmışların kaynaşma olanağı bulacağını da söyledi. Daşöz'den sonra kürsüye gelen Senirkent Kaymakamı Günay Öztürk ilçenin sorunlarını anlattı.

  Toplantıda daha sonra Kaymakam Öztürk'ün önerileri doğrultusunda, Yassıören'in inanç turizmi kapsamına alınması, Senirkent-Isparta yolundaki bazı bölgelerin düzeltilmesi, bağ alanlarının genişletilmesi ve Suma Fabrikası'nın kurulması gibi sorunlar tartışıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı