Gündem Haberleri

  Aliyev: Benim kazanmam Türkiye'nin kazanmasıdır

  Hürriyet Haber
  17.10.2008 - 12:22 | Son Güncelleme:

  Yüzde 89 oy alıp yeniden Cumhurbaşkanı seçilen İlham Aliyev ilk olarak Türk parlamenterleri kabul etti. Aliyev "Benim burada seçimi kazanmam, Türkiye'nin bu bölgede güçlenmesi demektir" dedi.

  AZERBEYCAN Cumhurbaşkanlığı'na yüzde 89 oyla yeniden seçilen İlham Aliyev, ilk olarak Türk parlamenterleri kabul etti. Aliyev, "Benim burada seçimi kazanmam, Türkiye'nin bu bölgede güçlenmesi demektir" dedi.

  Saygı ÖZTÜRK YAZIYOR  Marmara Gurubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver'in davetlisi olarak Bakü'ye gelen gözlemci heyetinde bulunan AKP milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Celal Erbay, Cahit Bağcı, Orhan Erdem, CHP Milletvekili Ensar Öğüt, MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş'i kabul etti. Yarım saat süren görüşmede, Aliyev, Türkiye'nin Gürcistan olayları sırasındaki rolünün herkes tarafından kabul edildiğini belirtti ve Türkiye'nin öneminin daha da arttığını ifade etti. Aliyev, şunları söyledi;

  "Türkiye'nin son olayla itibarı daha da artmış bölge siyaseti ve güvenliği açısından Türkiye daha da güçlenmiştir. Rusya Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile de yaptığı görüşmede, onların da aynı kanaatte olduğunu gördüm. Bu da beni memnun etti. Çünkü; Türkiye'nin bölgede güçlü olması Azerbeycan'ın da güçlü olmasıdır."

  Genel başkanlardan tebrik

  Görüşmede AKP, CHP ve MHP milletvekilleri genel başkanlarının tebriklerini de Aliyev'e ilettiler.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı