Gündem Haberleri

  Alınak, AKP broşürünü yırttı

  DHA- Mukadder YARDIMCIEL/ KARS
  18.07.2007 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Kars'ta desteklediği bağımsız aday Mahmut Alınak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan döneminin Kars için ‘kara yıllar' olduğunu ileri sürerek, AKP'nin hazırladığı el broşürlerini yırttı.

  Konuşmasında sürekli Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Alınak, “Kars'ta eşek sırtında su taşınıyor” dedi.
  DTP'nin desteklediği bağımsız aday Mahmut Alınak, yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdi. Erdoğan döneminin Kars için kara yıllar olduğunu ileri süren Alınak, cebinden AKP’nin seçmenlere dağıttığı el broşürünü çıkararak şöyle konuştu:

  “Tayyip Erdoğan ne demiş? ‘Durmak yok, yola devam.' Demiş ki, ‘Kars'ta ak yıllar.' Oysa ki, Tayyip Erdoğan dönemi Kars için kara yıllar oldu. Daha Kars'ta eşek sırtında su taşınıyor. Digor'un 8 köyü tuvalet pisliğinin karıştığı sudan içiyor yıllardır. İsterim ki, Tayyip Erdoğan'a, Deniz Baykal’a, Mehmet Ağar’a ve öteki düzen partilerinin liderlerine sırtında bidon taşıyan birer eşek hediye olarak göndereyim Kars'tan. İsterim ki, Digor halkının içmeye mahkum edildiği, tuvalet pisliğinin karıştığı o sudan birer bardak Tayyip Erdoğan’a, Deniz Baykal’a, Mehmet Ağar’a, Devlet Bahçeli’ye ve onların çocuklarına içireyim.”

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kars'la ilgili vaatlerini protesto etmek için AKP seçim broşürünü yırtan Alınak, Doğrudan Gelir Desteği olarak ödenen paraların Dünya Bankası’nın verdiğini vurgulayan şöyle devam etti:

  “Yola devam' diyor bu sahte Başbakan. Bu gölge Başbakan ‘yola devam' diyor. Fakirler için sıfır Başbakan, zenginler içinse 10 puanlık Başbakan. Bu Başbakan hiçbir sorunu çözemez. Çünkü egemenlerin önünde diz çöker, güçlülerin önünde diz çöker ama halkın karşısında da dayılanır, kabadayılanır. Bu Başbakan var ya arkadaşlar, Süleyman Demirel'den daha ödlek ve korkaktır militarizmin karşısında. Tayyip Erdoğan bu tarla parasını babasının cebinden ödemiyor. Tayyip Erdoğan, Dünya Bankası'ndan gelen parayı halka veriyor. Yarın Dünya Bankası bu parayı kestiğinde cebinden mi ödeyecek. Elbette ki, ödemeyecek. Babasının parası değil, bu Dünya Bankası’nın parasıdır. Bu halkı, sizleri dünya bankasına muhtaç edenler utansınlar. Onlara lanetler olsun, protesto ediyorum onları.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı