Gündem Haberleri

  Aliağa TOKİ konutları ihaleye çıkıyor

  Hürriyet Haber
  16.10.2005 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Aliağa İlçesi'nde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, (TOKİ) tarafından yapılacak 500 konutun ihalesinin 19 Ekim'de gerçekleştirileceği bildirdi.

  Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, yaptığı açıklamada, TOKİ ile işbirliği halinde 7 ay önce çalışmalara başladıklarını, inşaatların yapımını üstlenecek müteahhit firmanın belirleneceği 19 Ekim'deki ihalenin hemen ardından, 500 konutun temellerinin atılarak, bir yıl içinde anahtar teslimi bitirileceğini söyledi.

  Konutların üç farklı büyüklükte yapılmasının planlandığını belirten Kaya, şöyle devam etti:“72, 98 ve 128 metrekare olarak üç ayrı tipte daire yapılacak. 78 metrekare olan daireler dar gelirli ailelere yönelik olacak. İhaleye, konutlarla birlikte 24 derslikli bir ilköğretim okulu ve bir iş merkezi inşaatı da çıkacak. İhalenin hemen ardından Kasım ayında konutların temel atma törenini gerçekleştireceğiz. İhaleyi, baştan sona TOKİ yapıyor.”

  Toplu konutların yapılacağı yerin Aliağa Belediyesi'ne ait 35 dönümlük bir arazi olduğunu ifade eden Kaya, “Biz burayı toplu konut idaresine tahsis ettik. TOKİ ile yaptığımız sözleşme gereğince arazimize karşılık 85 adet daire aldık. Aliağa İlçesi İstiklal Caddesi merkezinde sıkışmış durumda ve dışarı doğru büyüme gösteremiyor. Kentin gelecekte muhtemelen genişlemesinin bu toplu konut projesinin gerçekleşeceği bölgeye doğru olacağını öngörüyoruz” dedi.

  Kaya, belediyeye ait olacak 85 daireyi “Kentsel Dönüşüm Projesi” için ayırdıklarını, bu konutları Kurtuluş mahallesinin kentsel yenilemesinde kullanılacağını ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı