Gündem Haberleri

  Ali Şen 60 yıl sonra diploma aldı

  DHA
  16.04.2016 - 16:05 | Son Güncelleme:

  Kosova'nın Prizren şehrinde doğup büyüyen Fenerbahçe'nin efsane Başkanı Ali Şen, Lise eğitimini tamamladığı ancak göç etmek zorunda kaldıklarından dolayı alamadığı lise diplomasını 60 yıl sonra aldı

  Kosova'daki 23 Nisan Türk Bayramı kutlamaları çerçevesinde gelen memleketi Prizren'e gelen Ali Şen, doğup büyüdüğü ve çocukluğunun geçtiği yer olan Prizren'de lise arkadaşlarıyla bir araya geldi. Eğitim gördüğü Con Buzuku Lisesi'ne giden Şen, sınıf arkadaşlarının sürpriziyle karşılandı. Eğitim gördükleri sınıfta sıra arkadaşlarını bekleyen Şen'in sınıf arkadaşları Ali Şen'in çok çalışkan bir öğrenci olduğunu söylediler. 

  1956 yılında çekildikleri fotoğrafı sınıf tahtasına asan arkadaşları, 60 yıl sonra tekrar aynı sınıfta bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Eğitim gördüğü sınıfa Türkiye'den birlikte geldiği arkadaşlarla gelen Şen, eğitim görüğü sınıfa girdiğinde onu bekleyen ve hayatta olan arkadaşlarının sürpriziyle karşılandı. Olay karşısında çok duygulanan Şen arkadaşlarına tek tek sarılarak hasret giderdi. Eğitim gördüğü dönemde Sırp asıllı hocasına "Ben 'Yugoslavya askerini değil Atatürk'ün askerini seviyorum" sözüne karşılık göç etmek zorunda kaldıklarını belirten Şen, Türk eğitmen Akif Koro'nun yaşanan olayı canladırarak aynı soruyu sorması karşılığında, yaşanan olay hakkında bilgi verdi. Hayatını kaybeden arkadaşları ve hocaları için saygı duruşu ardından, Ali Şen'e 60 yıl sonra Lise çıkış diploması aynı okulda ders veren Türk eğitimci Akif Koro tarafından verildi. Lise çıkış diplomasını alan Şen, çok mutlu olduğunu ve duygulandığını söyledi. Şen'in karnesinin ve arşivden çıkan not defterinden de sınıfta çok başarılı bir öğrenci olduğu gözlendi. Şen daha sonra Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği ile Prizren'de faal olan Fenerbahçeliler Derneğini ziyaret etti.

  Enis TABAK - KOSOVA

  Etiketler: ali şen , diploma , Kosova , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı