Gündem Haberleri

  Ali Koç, BM liderler zirvesine katıldı

  A.A.
  13.07.2007 - 15:31 | Son Güncelleme:

  Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Zirvesine katıldı.

  Koç Holdingden yapılan yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler tarafından 3 yılda bir gerçekleştirilen Liderler Zirvesine yaklaşık 100 üst düzey devlet yetkilisi ile 75 uluslararası kurumdan bini aşkın üst düzey yönetici ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı belirtildi.

  Toplantıda Türkiye'den tek konuşmacı olarak Koç Holding adına Ali Koç'un yer alarak toplantının kapanış oturumunda bir konuşma yaptığı bildirildi.

  Koç'un konuşmasında, insan ve çalışan haklarına, çevre ve etik değerlere ilişkin 10 temel yaklaşım ve ilkeyi kapsayan küresel ilkelerin uygulaması ve bu uygulamalar ile değer yaratmaya ilişkin görüşlerini paylaştığı belirtildi.
  Ali Koç'un, global ölçekte yaşanmakta olan savaşların, küresel ısınmanın, sosyal ve ekonomik büyük boyutlu problemlerin olduğu bir dünyada, Koç Holdingin önümüzdeki 10 yıl süresince sponsorluğunu üstelendiği İstanbul Bienali ile de paralellik kurarak “iyimserlik” ana temasını ön plana çıkardığı vurgulandı.

  Konuşmasında kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında, öncelikle sorumlu vatandaş, sonra da sorumlu işletmeciliğin anlaşılması gerektiğinin altını çizen Koç'un, şirketlerin bu sorumluluğu, finansal tablolar üzerinde olumlu etki beklentisi ile değil dünya, ülke ve topluma karşı sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğine olan inançlarından dolayı hayata geçirmelerinin önemine dikkat çektiği aktarıldı.

  Ali Koç'un ayrıca, gelişmekte olan ülkelerde kurumsal sosyal sorumluluk konusundaki çabaların maliyetler, yasal çerçevenin yetersizliği, kamuoyu baskısının olmaması ve bu konuda “görünürlüğün” eksikliği sebebiyle “lüks” olarak algılanmaması gerektiğini dile getirdiği kaydedildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı