GeriGündem Ali İsmail Korkmaz duruşması için Eskişehir’den 3 otobüs Kayseri’ye gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ali İsmail Korkmaz duruşması için Eskişehir’den 3 otobüs Kayseri’ye gitti

Ali İsmail Korkmaz duruşması için Eskişehir’den 3 otobüs Kayseri’ye gitti
refid:28012675 ilişkili resim dosyası

ESKİŞEHİR’de Emek ve Demokrasi güçleri üyeleri, Ali İsmail Korkmaz’ın duruşmasını izlemek için 3 otobüsle Kayseri’ye gitti.

Eskişehir’de, geçen yıl 2 Haziran’da Gezi Parkı protestolarında saldırıya uğrayan ve tedavi gördüğü hastanede 38 gün komada kaldıktan sonra kurtarılamayan Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünden sorumlu tutulan 3’ü polis 8 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına Kayseri’de devam edilecek. Karar çıkması beklenen duruşmayı izlemek için Eskişehir’den Kayseri’ye bu gece 3 otobüs kaldırıldı.

Üniversite Caddesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezi yanında duran otobüsler hareket etmeden önce ’Ali için Adaletin Peşinde Kayseri Adliyesindeyiz’ yazılı pankart açıldı.

Kayseri’ye gidenler arasında bulunan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir şöyle konuştu:
"Eskişehir Gezi direnişine katılmış önemli şehirlerden bir tanesidir. Ali İsmail bu şehrin evladı olarak katledildi. Dolayısıyla biz davanın başından sonuna kadar takipçisi olduk. Davanın karar duruşmasına gelindi ve şu anda otobüslerle Kayseri’ye gidiyoruz. Ali İsmail’in davasının takipçisiyiz. Her zaman da takipçisi olacağız. Adalet yerini buluna kadar da bu davayı takip etmeye devam edeceğiz."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle