Gündem Haberleri

  Alevli günler

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayrampaşa'da yaş sebze ve meyve halinde, Çağlayan'da bir grafik atölyesinde ve Tarlabaşı Bulvarı'ndaki Venedik Otel'de yangınlar çıktı. Yananlar arasında bir Migros kamyonu da vardı.

  İstanbul'un her yanından alevler yükseliyor. Bayrampaşa'da bulunan yaş sebze ve mevye halinde dün sabah bir yangın çıktı. Bekçi kulübesindeki sobadan sıçrayan kıvılcımlar nedeniyle başlayıp kısa sürede büyüyen yangın korku ve panik yarattı.

  Sobadan sıçrayan kıvılcımlar yakındaki tahta kasaları tutuşturunca, yığınlar halindeki yüzlerce meyve ve sebze kasası alev aldı. Kısa sürede olay yerine gelen Bayrampaşa ve Eyüp itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

  Caddebostan Migros'tan aldığı sebze ve meyveyle hareket eden 34 TD 7830 plakalı kamyonun kasası da, elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın nedeniyle kül oldu. Sahrayıcedid İnönü Caddesi kenarına çektiği kamyondaki yangına müdahale eden sürücü Osman Kutlu yetersiz kalınca, Erenköy İtfaiyesi'ne haber verildi.

  İstanbullular'ı korkutan yangınlardan biri de Çağlayan'da bir grafik atölyesinde çıktı. Doktor Cemil Bengü Caddesi Mürver Sokak'taki Köşe Han'ın giriş katında bulunan Yunus Grafik'te saat 19.30 sıralarında çıkan yangın, yukarı katlara ve çevreye yayılmadan söndürüldü, ancak beş bilgisayar yandı. İşyeri sahibi Mehmet Emirtaş, ‘‘Yangından yarım saat önce işimizi bitirip çıktık. Herhangi bir cihazı da açık bırakmadık. Yangının neden çıktığını bir türlü anlayamadım’’ dedi.

  Otel müşterisi mahsur kaldı

  Tarlabaşı Bulvarı üzerindeki altı katlı Venedik Otel’in bodrumunda bulunan çamaşırhanede de elektrik kontağından yangın çıktı. Yangın nedeniyle oluşan yoğun duman üst katları sarınca otel müşterileri korkulu anlar yaşadı. Mithat Korkmaz adlı bir müşteri binada mahsur kaldı. Olay yerine gelerek yangını söndüren itfaiye ekipleri merdiven yardımıyla otelin en üstünde mahsur kalan 48 yaşındaki fırıncı Mithat Korkmaz’ı kurtardı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı