Gündem Haberleri

  Aldırmaz’ın MHP’den istifası 8 gün sonra resmileşti

  ADANA, (DHA)-
  05.01.2011 - 18:10 | Son Güncelleme:

  ADANA Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın MHP’den istifası 8 gün sonra resmileşti. 29 Aralık günü noter kanalıyla istifa dilekçesini kayıtlı olduğu Seyhan İlçe Başkanlığı’na gönderen Zihni Aldırmaz’ın partisinden ayrılmasıyla ilgili MHP Adana İl Başkanlığı Basın Bürosu, bugün yazılı açıklama yaptı.

  Açıklamada "Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Zihni Aldırmaz’ın partimizden istifa dilekçesi ilgili ilçe teşkilatımıza ulaşmış ve gerekli işlem yapılmıştır. Kamuoyunda dillendirilen sayın Aldırmaz’ın Milliyetçi Hareket Partisi’ne geri dönüş gibi bir durum söz konusu değildir" denildi.

  Aytaç Durak’ın hakkındaki soruşturmalar nedeniyle 29 Mart 2010’da İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılmasından sonra yapılan ikinci seçimde MHP’den Başkan Vekili seçilen ve 6.5 aydır bu görevi yürüten Zihni Aldırmaz’ın istifasında, aralarında Ülkü Ocakları yöneticilerinin de bulunduğu 15-20 kişilik grubun 21 Aralık’ta belediye binasını basıp, 5 belediye personelini darp etmesi ve parti örgütünün bu duruma sessiz kalmasının etken olduğu belirtilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı