Gündem Haberleri

  Aldatmanın zamanı yok

  Hürriyet Haber
  07.09.2012 - 09:21 | Son Güncelleme:

  Yargıtay, "Aldatmanın zamanaşımı olmaz" dedi.

  Eski eşinin sevgilisi spiker Ece Özbek’e 500 bin TL’lik dava açan sosyetenin ünlü isimlerinden Reyhan Gülman, zamanaşımı nedeniyle düşen davayı Yargıtay’a taşıdı. Yargıtay, Gülman’ı haklı bularak zamanaşımını bozdu.

  Habertürk'ün haberine göre, ünlü spiker Ece Özbek’le yaşadığı aşktan bir çocuğu olan işadamı Lemi Gülman ile 18 yıllık eşi Reyhan Gülman, geçtiğimiz mart ayında boşandı. Mahkeme, Lemi Gülman’ı, karısını aldattığı gerekçesiyle ağır kusurlu bularak, eşine 3.5 milyon TL tazminat ödemesine hükmetti. Reyhan Gülman, boşanma davası devam ettiği sırada 2011 yılında İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurup “15 yıllık evliliğim bir anda bitti. Eşimle karı-koca hayatı yaşıyor. Bu ilişkiden bir çocukları oldu. Tüm hayatım kâbusa döndü” iddialarında bulunarak Özbek’e 500 bin TL “manevi tazminat” davası açtı.

  ZAMANAŞIMI NEDENİYLE REDDETTİ

   Mahkeme, Gülman’ın 1 yıl içinde dava açmadığını ileri sürerek “zamanaşımı” nedeniyle davayı reddetti. Mahkemenin kararına itiraz eden Reyhan Gülman, “Ece Özbek’in eşim ile birlikteliği devam ediyor. Zamanaşımından söz edilemez” diyerek 2011 yılının ekim ayında verilen kararı temyiz etti. Reyhan Gülman’ı haklı bulan Yargıtay, mahkeme kararının bozulmasına hükmetti. Lemi Gülman’ın eski eşi Reyhan Gülman ile şimdiki sevgilisi Ece Özbek, mahkemede yine karşı karşıya gelecek. Ece Özbek ise “Hakkımı her şekilde arayacağım. Korkum yok. Adalete güveniyorum” diye konuştu. I Özge EĞRİKAR / AHT
  .

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı