Gündem Haberleri

  Aldatmanın fotoğrafı

  Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)
  06.06.2017 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Bursa’da oturan 2 çocuk babası 41 yaşındaki M.P, geçen yıl erkek arkadaşı ile yolda el ele yürürken fotoğrafını çektiği 37 yaşındaki eşi S.K.’den boşanmasının ardından, mahkeme kendisini haklı bularak 10 bin lira tazminata hükmetti. M.P velayeti kendisinde olan kızını almak için boşandığı eşinin baskısına uğradığını söyleyince S.K. 3 ay eve yaklaşmama cezası da aldı. Yerel mahkemenin kararı Yargıtay tarafından onaylanınca M.P. 10 bin liralık tazminatı tahsil etmek için eski eşi hakkında icra işlemi başlattı.

  Merkez Nilüfer İlçesi Doğan Mahallesi’nde oturan ve bir nakliye firmasında şoför olarak çalışan M.P. 2014 yılında eşi S.K.’nın yolda erkek arkadaşı ile el ele yürürken fotoğrafını çekti.

  Daha sonra Bursa 3’üncü Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açan M.P. çektiği bu fotoğrafı da kanıt olarak mahkemeye sundu. Yapılan yargılama sonrası mahkeme çiftlerin boşanmasına, 14 yaşındaki büyük kızının velayetinin babasına, küçük kızın velayetini ise annesine verirken, S.K.’yı ise 6 bini maddi 4 bini ise manevi olmak üzere 10 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

  Özel bir hastanede hizmetli olarak çalışan S.K.’nın itirazı sonucu dava dosyası Yargıtay’a giderken M.P. eşinin velayeti kendisinde olan büyük kızını almak için açtığı telefonlar ile kendisine tehditler savurup hakaretler ettiğini, psikolojik baskıya maruz bıraktığını öne sürerek, Bursa 4üncü Aile Mahkemesi’ne dava açtı. Mahkeme geçen yıl 7 Nisanda, 6 bin 284 sayılı ’Ailenin Korunması ve Kadına Şiddet’in Önlenmesi’ne Dair Kanun’ kapsamında, S.K.'ya 3 ay M.P.'nin ev, işyeri ve kızının okuluna yaklaşmaması yönünde karar verdi. Mahkeme verilen bu karara uymaması halinde S.K.’nın 3 gün cezaevine konularak ’Zorlama hapsine’ de çarptırılmasını kararlaştırdı.  Verilen bu ceza sonrası S.K., boşandığı eşinin evi, işyeri ve kızının okulundan uzak dururken, Yargıtay ise boşanma davasını onayıp S.K.’yı ise toplam 10 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

  Boşandığı eşinden paranın tahsili için 14üncü İcra Müdürlüğü’ne Yargıtay kararını veren M.P. icra yoluyla parasını tahsil edecek. Alacağı tazminat ile kızının okul masraflarını karşılamak istediğini söyleyen M.P., "Adalet kocadan yana yerini buldu" dedi.

  Etiketler: Aldatma
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı