Gündem Haberleri

  'Aldatıldım boşanıyorum!'

  Hürriyet Haber
  20.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TRT2’de “Boğaziçi’nden” adlı programı sunan, çalıştığı Sabah Gazetesi’nde ise “Her şeye rağmen ikimiz” başlığı altında evli çiftlerle röportajları yayınlanan Tuluhan Tekelioğlu, kendi evliliğinde mutlululuğu bulamadı.

  Vatan gazetesinden Cahit Yüce'nin haberine göre geçtiğimiz günlerde avukatı Altın Mimir aracılığıyla Sarıyer Aile Mahkemesi’ne başvuran Tekelioğlu, eşi Ömer Murat Gülbak’a, ayrı ayrı hem boşanma davası hem de evden uzaklaştırma davası açtı. Eşinden şiddet gördüğünü ve hastaneden rapor aldığını iddia eden Tekelioğlu, kocasının kendisini başka kadınlarla aldattığını da öne sürdü. İlk olarak Tekelioğlu’nun, “evden uzaklaştırma” talebini inceleyen mahkeme, Gülbak’ın, 6 ay süreyle Sarıyer Acarlar Sitesi’ndeki evlerine girmesini yasakladı. Gülbak, bu süre içerisinde evine 1 kilometreden fazla yaklaşamayacak ve eşini kitle iletişim araçları ile rahatsız edemeyecek. Çiftin arasındaki boşanma davasının görülmesine ise önümüzdeki günlerde başlanacak.

  Tekelioğlu, açtığı boşanma davası ile ilgili olarak hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek bir açıklama yaptı.

  İşte o açıklama;

  İlgili Kamuoyuna,

  Bugünkü basında çıkan haberler uzaktan veya yakından benim gerçeğimle ilgili değildir.

  Ne bugün, ne de bugüne kadar hiç kimseden fiziksel zarar görmedim. Fiziksel zarar görme ihtimaline ne ben izin veririm ne de çevrem buna izin verir. Bir gazeteci olmanın ötesinde bir kadınım, bir insanım. Kanunun bana tanıdığı hakları kullanırım. Devam etmekte olan bir davanın içeriğiyle ilgili bilgi vermeyi kanunen uygun bulmuyorum.

  Söz konusu olan uzaklaştırma kararı, kendi hayatımızı yeniden düzenlediğimiz bu günlerde bize onurlu bir fırsat vermek içindir. Dava dilekçesinde bulunmayan, benim söylemediğim bazı kişiler tarafından aktarılan haberler, bir haberci olarak kolay gelmese de meslektaşlarıma saygı duyarak bir kez daha söylüyorum ki, benim gerçeğimle uzaktan, yakından ilgisi bulunmamaktadır. Sadece boşanma davasıyla ilgili olarak yapılmış kendi yorumlarıdır. Onların da detayları öğrendiklerinde gerekli bilgi düzetmelerini yapacaklarından eminim.

  Ben Tuluhan Tekelioğlu, eşimle birlikte evlilik kurumunu sürdürmemizi gerektiren duygu birliği sona erdiğinden, boşanma işlemlerini başlattım. Bu kararım, bu evliliği ilgilendiren herkes açısından saygın ve doğrudur.

  Bilginize  sunarım.
  Tuluhan Tekelioğlu
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı