Gündem Haberleri

  Aldatan kocaya 2 kiralık katil

  Canan ALTINTAŞ/DHA
  25.07.2017 - 23:45 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'da yaşayan 3 çocuk annesi Nuriye Demir, iddiaya göre kendisini aldattığını düşündüğü eşi Aziz Demir'i korkutup yaralamaları için, bayram ziyareti için geldikleri Diyarbakır'da 10 bin lira karşılığında 2 kişiyle anlaştı.

  Olay günü Nuriye Demir, iddiaya göre çocuk bezi alma bahanesiyle markete gönderdiği eşini, dışarıda bekleyen kiralık katillere balkondan gösterdi. Bunun üzerine dışarda bekleyen kişiler, Aziz Demir'e ateş etti. Nuriye Demir, silah sesleri üzerine aşağı indi, ağır yaralı kocasının üzerine kapanarak, gözyaşlarıyla ağıt yaktı. Ağır yaralı Aziz Demir müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Yapılan soruşturma sonucunda şüpheli Özkan Güzel'in cinayette aracılık ettiği, silahı İ.Y.'nin kullandığı, eşi Nuriye Demir'in de cinayete azmettirdiği ortaya çıktı.

  Toplanan deliller sonrası Nuriye Demir ile 5 kişi gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan 6 zanlı, adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 6 şüpheliden 2'si serbest bırakılırken, Nuriye Demir, olaya aracılık ettikleri belirlenen Özkan Güzel ve Hamdullah Yiğit tutuklandı. İ.Y.'nin ise bir terör suçundan kaydı bulunduğu ve bu yüzden de Diyarbakır Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusunun devam ettiği belirtildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı