Gündem Haberleri

  Alçakça hatırlatma

  Hürriyet Haber
  21.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürt açılımı konusunda diyalog kapısı açmadı. Bahçeli, isim vermeden Hilmi Özkök’ün açıklamalarına da atıf yaptı; bunu, “Türkiye’nin adının bile değiştirilmesine dair alçakça hatırlatma” olarak nitelendirdi.

  Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada, şu mesajları verdi:

  Biz bu oyunda yokuz

  Toplumu ayrışmaya razı etmek için her türlü istismar alanı, hiçbir ahlaki ve vicdani sorumluluk taşımaksızın kullanılmaktadır. Şehitlerle caniler, Mehmetçikle katiller, güvenlik güçleri ile teröristler aynı çerçeveye sokulmak istenmektedir. Beklendiği gibi sürece İmralı Canisi de dahil olmuştur. Bu katılımla birlikte çuvalcılar, Kandilciler, aşiret reisleri ve bölücüler sonunda Başbakanla birlikte aynı fotoğraf karesinde buluşmayı başarmışlardır. Hükümet bu resime başkalarını da dahil etmek ve suç ortağı yapmak için var gücüyle çalışmaktadır. MHP’ye yönelik çağrılardaki ısrarın nedeni, bu karanlık tabloda yer almamıza ve ‘yıkım ortağı’ yapılmamıza yöneliktir. Partimiz, milletimiz üzerindeki oyunu okumuş ve bozmuştur. Milliyetçi Hareket, bu oyunun içinde asla yer almayacaktır, Türkiye için bir felaket olacak böyle bir projenin tarafında olmayacaktır.

  Türkiye tartışması

  Cumhurbaşkanlığı makamınca dile getirilen yerleşim yerlerinin isimlerine dair tartışmalar, Türkiye’nin adının bile değiştirilmesine dair alçakça hatırlatmalara kadar ulaşmıştır. Yeni dönemde bölücü emellerin Anayasa’ya uydurulması yönündeki girişimlerin başlatılacağı da ortaya çıkmıştır. İçeriğini kimsenin bilmediği, adının bir türlü konulamadığı, sahibinin bir türlü ortaya çıkmadığı, müellifinin saklandığı bu oyunun başarılması halinde Türk milletini bir ve bütün halde tutmak mümkün olmayacaktır. Süslü ambalajlar içinde sunulmaya çalışılan zehir şişesi bir kez açılırsa aziz milletin varlığının devamı mümkün olmayacaktır.

  Bebek katiline kilitlendi

  Hükümetin yıkım projesi, sonunda muhatabına ulaşmış, İmralı canisi cezaevinde hazırladığı teklif mektubunu ihale sahiplerine sunarak müzakereyi başlatmıştır. Hükümet, bebek katilinin sürece yapacağı sözde katkılara kilitlenmiştir. Erdoğan’ın, bu yoldan dönmeyeceklerini ve her bedeli ödemeye hazır olduğunu açıklamış olmasının bizim için hiçbir anlamı ve karşılığı bulunmamaktadır. Bizi endişelendiren, milletimizin ödeyeceği bedelin ne olacağıdır. Asırlardır ‘bir arada’ yaşayan milletimizi parçalara ayırıp ‘yan yana’ yaşamayı dayatan bu yol haritasından çok kimlikli, çok parçalı, çokluklar devleti ve toplumu çıkması mukadderdir. Bu ise iddia edildiği gibi çözüm değil çözülmedir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı