Gündem Haberleri

  Albay Çiçek için özel açıklama

  Hürriyet Haber
  05.08.2009 - 00:08 | Son Güncelleme:

  "AKP ve Fethullah Gülen’i bitirme planı" olarak adlandırılan çalışmayı hazırladığı öne sürülen ve bu nedenle Ergenekon savcılarınca sorgulanan Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek, bu yılki Yüksek Askeri Şura’da da terfi alamadı.

  Şûra’nın şifreleri

  Genelkurmay Başkanlığı’ndan, "Deniz Piyade Amiral kadrosunda boş kadro olmadığı" için, Çiçek’in terfisinin Şura’da değerlendirilmediği açıklaması yapıldı.

  İnternetten duyuruldu

  Çiçek’in tuğamiral rütbesi alacağı iddia edilirken sessiz kalan Genelkurmay, Yüksek Askeri Şura toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

  "Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’in terfisine ilişkin basında muhtelif haberler çıkmış ve Yüksek Askeri Şura çalışması sonuçları açıklandıktan sonra da çeşitli sorular tevcih edilmiştir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda sadece bir adet deniz piyade amiral kadrosu mevcut olup, bu kadroya 2008 yılında bir terfi yapılarak atama yapılmıştır. Bu nedenle, boş kadro olmadığından bu yıl deniz piyade için kontenjan ayrılmamış; dolayısıyla bu sınıf mensupları Yüksek Askeri Şura’da değerlendirilmemiştir."

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı