Gündem Haberleri

  Alanya'da alacak yüzünden işkence iddiası

  Hürriyet Haber
  21.07.2007 - 17:05 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Alanya ilçesinde, bir iş adamına alacak yüzünden işkence edildiği öne sürüldü.

  İddiaya göre, Alanyalı iş adamı Hüseyin Karagöz (56), 14 yıl önce E.T'den (53) yüksek faizle 46 bin mark borç aldı. O yıllarda müteahhitlik yapan ve Alanyaspor Mali Başkanlığı görevini de sürdüren Karagöz, işleri bozulduğu için taahhüt ettiği süre içinde borçlarını ödeyemedi. E.T, bunun üzerine Karagöz'e, 150 bin marklık yeni bir senet imzalattı. Bu borcu da ödeyemeyen Karagöz, yaklaşık 5 yıl önce Alanya'dan ayrılarak İstanbul'a yerleşti. Adresini yakınlarından bile gizleyen Karagöz, E.T tarafından 15 gün önce Tekirdağ'da bulundu. E.T, iki oğlu M.T (28) ve İ.T. (29) ile Hüseyin Karagöz'ü bir otomobile bindirerek Alanya'ya getirdi.

  Alanya'da iş adamını bir eve kapatarak 15 gün boyunca dövdüğü ve işkence ettiği öne sürülen E.T. ve iki oğlu, 5 gün önce, Hüseyin Karagöz'ün annesi ve kardeşi İ.K. ile temasa geçip, faizleriyle beraber 500 bin Avroyu bulan alacaklarının ödenmesini istedi. Zanlılar, aksi takdirde Hüseyin Karagöz'ü öldüreceklerini söylediler. Bunun üzerine İ.K, savcılığa başvurdu.
  Savcılığın talimatıyla harekete geçen polis, cep telefonlarını dinlemeye alarak tespit ettiği eve baskın düzenleyerek iş adamı Hüseyin Karagöz'ü kurtardı. E.T. ve iki oğlu da polis tarafından gözaltına alındı.
  Zanlıların yakalandığı evde işkence amacıyla kullanıldığı sanılan bir çekiç ile terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan bazı yayınlar bulunduğu bildirildi.

  Karagöz'ün yapılan doktor muayenesinde çeşitli yöntemlerle işkenceye tabi tutulduğu, vücudunda yaralar oluştuğu belirlendi.
  İş adamı Karagöz'ün karakolda ifadesine başvurulurken, zanlılar adliyeye sevk edildi.
  Zanlıların, 6 ay önce Karagöz'ün Alanya'da yaşayan K.G. adlı kızını da kaçırarak alıkoydukları ve babasının yerini söylemesi için baskı yaptıkları, ancak daha sonra K.G'yi serbest bıraktıkları da polis tarafından belirlendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı