Gündem Haberleri

  Alanya'da 5 restoran mühürlendi

  A.A.
  12.08.2006 - 19:25 | Son Güncelleme:

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, tarihi Alanya Kalesi'nde yer alan ve SİT alanı olduğu belirtilen Hisariçi Mahallesi'nde bulunan 5 restoran, Alanya Belediyesi zabıta ekiplerince mühürlenerek kapatıldı.

  Bu bölgede bulunan 19 restoranın tamamı hakkında kapatma kararı alındığı öğrenilirken, faaliyeti süren diğer 14 restoran ile hediyelik eşya satışı yapılan yerlerin de önümüzdeki günlerde kapatılacağı öne sürüldü.

  Hisariçi Mahallesi Muhtarı Galip Dizdaroğlu, SİT alanı içinde bulunan ve Anıtlar Yüksek Kurulu'na bağlı olan mahallede faaliyet gösteren 5 restoranın mühürlendiğini belirtti.

  Dizdaroğlu, bölgedeki işyerleri hakkında yapılan bazı şikayetler nedeniyle, önceki günlerde müfettişlerin bölgede inceleme yaptığını sözlerine ekledi.

  Gerekçesi henüz açıklanmayan kapatma kararının şaşkınlığını yaşayan iş yeri sahipleri ise turizm sezonunun en yoğun zamanında yapılan uygulamanın yanlış olduğunu savundular. İşyerleri sahipleri, kapatma kararlarının durdurulmasını isteyerek, mühürlemelerin devam etmesi halinde eylem yapacaklarını söylediler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı