Gündem Haberleri

  Alanya’ya 18 saatte 111 kilogram yağış düştü

  Özgür YILMAZ/ALANYA (Antalya), (DHA)
  05.11.2009 - 11:53 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde dün sabah erken saatlerde başlayan yağmur gece yarısına kadar sürdü. 18 saat içerisinde metrekareye 111 kilogram yağış düşerken, heyelandan kapanan 2 köy yolu ise açılmaya çalışılıyor.

  Alanya İlçe merkezi ve beldelerinde dün etkili olan yağmur ve fırtınada ilçe merkezinde 8 ağaç yıkılırken, 27’si ev ve işyerlerinden olmak üzere Alanya İtfaiye Müdürlüğü'ne 38 yardım çağrısı geldi. Demirtaş Beldesi'nde bulunan Hacıharman Deresi'nin taşması sonucu yaklaşık 30 evi su bastı. Ev ve tarım alanları zarar görenlere Alanya Kaymakamlığı'nın bugün bölgedeki incelemesinin ardından yardım yapılacak.
  Yağmur nedeniyle Alanya’ya bağlı Gümüşkavak ve Yalçı köylerine ulaşımı sağlayan yollar da kapandı. Heyelandan kapanan yolların yeniden açılması için iş makineleri sabahın erken saatlerinde bölgeye giderek çalışmalara başladı. Bazı beldelerde de yağmurdan dolayı sahil kenarında bulunan büfeler ve naylon seralar zarar gördü.

  Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçe ve bağlı beldelerinde fırtınanın hızının saatte 70 kilometre, dalga yüksekliğinin ise 5 metreye kadar ulaştığını söyledi. Yetkililer, yeni bir yağış dalgasının beklenmediğini açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı