Gündem Haberleri

  Alanya kent bilgi sistemi devrede

  Hürriyet Haber
  19.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alanya Belediyesi kentin bilgilerini kapsayan sistemi devreye sokuyor.

  ALANYA Belediyesi ilçe hakkında tüm verilerin yer aldığı Kent Bilgi Sistemi Projesi Geçici İşletim Dönemi'ni başlattı. Sistemin bütünüyle 6 ay sonra devreye girmesi için çaba gösterdiklerine belirten Alanya Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tuncer, ‘‘Ancak o zaman eksiklik ve aksaklıkları görebileceğiz. Sistem çamlışır duruma geldiğinde ilçe ile ilgili birçok bilgiyi anında görmek imkanını yakalacağız’’ dedi.

  YÜZDE 80'İ BİTİRİLDİ

  110 milyar liraya malolacak sistemin şu anda yüzde 80'lik bölümünün bitirildiğini, ancak bazı eksikliklerin bulunduğunu belirten Tuncer şunları söyledi: ‘‘Alanya kent merkeziyle ilgili bilgilerin tümü sisteme yüklendi.

  Hatta arazinin hava fotoğrafları bile sistemde yerini aldı. Alanya'nın köyleri hakkındaki çalışmalar ise bitme aşamasına geldi. Çok yakında Alanya ile ilgili her bilgi yetkililerin elinin altında olacak.’’

  BELEDİYEDEN

  Alanya'nın her metrekaresinin sayısal hale getirildiğini bildiren Başkan Yardımcısı Tuncer, ‘‘Antalya hakkında bilinmeyen hiçbir şey kalmayacak. Aklınıza gelen her bilgi bu sistemde paket halinde bulunacak’’ diye konuştu.

  Başkan Yardımcısı Tuncer, MNG firması tarafından devreye sokulan Geçici İşletim Dönemini'nin masraflarının belediye tarafından karşılanacağını da sözlerine ekledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı