GeriGündem Alanya Adliyesi’nde bomba paniği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alanya Adliyesi’nde bomba paniği

ALANYA İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü bu sabah telefonla arayan bir kişi, adliyeye bomba konulduğu ihbarında bulundu. Boşaltılan 4 katlı bina, 30 polis ve özel eğitimli 2 kurt köpeği tarafından 2 saat arandı. İhbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

Alanya'da bu sabah saat 09.20 sıralarında 155 Polis İmdat hattını arayan bir kişi, Alanya Adliyesi'ne bomba konulduğu yolunda ihbar yaptı. 10 dakika sonra adliyeye gelen Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile görüştü. Binanın boşaltılarak aranmasına karar verildi. Bunun üzerine içeride bulunan 80 hakim ve savcı, 150 personel ve yaklaşık 200 vatandaş kontrollü olarak dışarı çıkarıldı.

Daha sonra 30 polis ve eğitimli 2 kurt köpeği tarafından 4 katlı adliye binasında arama yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, ihbarın asılsız olduğunu, ancak her ihtimale karşı binanın boşaltıldığını söyledi. Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ise asılsız ihbarı yapan kişinin telefon numarası ve kimliğinin belirlendiğini söyledi. Çalışkan, asılsız ihbarda bulunan zanlıyı arama çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle