Gündem Haberleri

  Alacak cinayetinde 24 yıl hapis istendi

  Hürriyet Haber
  06.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SİLİVRİ'de, marketlerini devrettikleri Nevzat Yıldız ve İbrahim Hacıoğlu'nu, paralarını ödemedikleri gerekçesiyle öldürdükleri iddia edilen Tayfun Ceylan ile Şaban Yavuz'un, 24'er yıl ağır hapisleri istendi.

  Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, şikayetçiler Nevzat Yıldız'ın eşi Ayten Yıldız, İbrahim Hacıoğlu'nun eşi Karakaş Hacıoğlu, kardeşi Ebubekir Hacıoğlu ile tutuklu sanıklar Tayfun Ceylan ile Şaban Yavuz katıldılar. Aralarındaki ortaklık bozulunca marketlerini devreden sanıklar, mahkemede birbirlerini suçladılar. Sanıklardan Tayfun Ceylan,‘‘Maktuller, bana 150 milyon lirayı peşin verdiler. 1,5 milyar liralık da çek yazdılar. Ancak bana verdikleri çekin karşılığı çıkmadı. Durumu Şaban Yavuz'a anlattım. Maktullerle, Silivri'de buluştuk. Hallerinden niyetlerinin kötü olduğunu anladım. Gitmek istedim ancak Nevzat Yıldız bana engel oldu. Bu sırada diğer sanık ve maktuller aşağı indiler. Tartışma sonucu Şaban Yavuz silahını çekerek onları öldürdü. Sonra bana 'Sen evine git. Olayı kimse görmedi. Ben herşeyi hallederim' dedi. Eve gittim. Sonra jandarmalar geldi’’ diye konuştu. Cinayeti jandarmaya kendisinin ihbar ettiğini söyleyen Şaban Yavuz ise,‘‘Bana, 500 milyon lira vermişlerdi. Ancak Tayfun Ceylan para almadığını söyleyerek yardımcı olmamı istedi. Olay günü, maktuller bizle konuşmak istedi. Gittik. Ancak Tayfun'la maktullerin arasında tartışma oldu. Tayfun, önce İbrahim'i sonra, Nevzat'ı vurdu. Olayı daha sonra ben jandarmaya ihbar ettim. Sanık da o yüzden suçu benim üzerime yıkmaya çalışıyor’’ dedi.

  Olayı görmediklerini söyleyen şikayetçiler ise, Şaban Yavuz'un yakınlarını cinayetten önce pekçok kez tehdit ettiğini iddia ettiler.

  Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı tanıkların dinlenmesi için erteledi. l Özden ATİK

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı