Gündem Haberleri

  Akyazı'da eve teslim kömür yardımına tepki

  Alaattin ONUR/AKYAZI (Sakarya), (DHA)
  03.07.2007 - 15:21 | Son Güncelleme:

  SAKARYA'nın Akyazı İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın ekonomik durumlara iyi olanlara da evlerinin önüne kömür poşetleri bırakarak kömür yardımı yaptığı öne sürüldü.

  Ömercikler Mahallesi'ndeki dağıtım sırasında mahalle muhtarı Ersin Van'ın da katılımıyla ekonomik durumu iyi olan bazı kişilerin de apartmanının önüne kömür indirildiği öne sürüldü. Bunu görenler, görevlilerle tartıştı. Bu dağıtıma tepki gösterenlerden biri olan Kadir Dertli, görevlilerle tartışırken, “Apartmanı olanlara kömür veriyorsunuz” demesine rağmen dağıtım devam etti.

  İlçede kayıtlı 1054 kişiye kömür yardımı yapılacağı belirlenirken, bu listenin artarak 1600'e ulaşabileceği, listelerin geçen yıllardan kaldığı ve yenilenmediği ileri sürüldü.

  Akyazı Kaymakamı Mehmet Yapıcı, “Hakkı olmayan 1 kişiye kömür yardımı yapıldığını tespit edeyim, kimsenin gözünün yaşına bakmam. Böyle bir şeye izin vermem söz konusu bile olamaz. Bana gelsinler, ‘listede bu adam var, ekonomik durumu iyi’ desinler. Bakın nasıl gereğini yapıyorum” dedi.

  Kaymakam Yapıcı'nın isteği üzerine listedelerde yer alan ekonomik durumları iyi olan ancak kömür yardımı yapılan 13 kişinin isminin de Kaymakamlığa bildirildiği belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı