GeriGündem Akvaryum'daki vatozlar ucuz kurtulmuş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akvaryum'daki vatozlar ucuz kurtulmuş

Akvaryum'daki vatozlar ucuz kurtulmuş
refid:18128868 ilişkili resim dosyası

Marmara Denizi’nde 115 kilo ağırlığında dev vatoz balığı yakalandı. 115 kiloluk dev vatozu görenlerin yaptıkları önceki gün Florya Akvaryum'a akın eden vatandaşların yaptıklarını anımsattı. Bu görüntülervatozlara pet şişe fırlatılmasından sonra akıllara "Akvaryum'dakiler ucuz kurtulmuş" cümlesini getirdi.

MARMARA'DA DEV VATOZ YAKALANDI / FOTO GALERİ

İSTANBUL'DA AKVARYUM ÇILGINLIĞI / WEB TV 

Balıkçılar devasa büyüklükteki balığı sergilenmesi için Beylikdüzü’ndeki Balıkçı Kenan Tesisleri’ne getirdi. Burada sergilenen vatoz hakkında konuşan tesisin sahibi ve Kenan Balcı, "Arkadaşlarımız sabah saatlerinde gece bıraktıkları ağları toplamaya gittiklerinde balığı görmüşler. En fazla 1 ya da 2 kiloluk vatozları görmeye alışkınız ancak böylesine büyüklükteki bir vatoz balığını ilk kez görüyoruz. Zaten ağları da paramparça etmiş. Bu türün kuyruğu normalde yaklaşık olarak 4 metre uzunluğa ulaşabilir. Ama bu vatoz küçükken köpekbalığı tarafıdan ısırılmış ve bu yüzden kuyruğu yok" diye konuştu.

MUMYALANIP SERGİLENECEK

Dev balığın mumyalandıktan sonra, kendi tesislerinde oluşturdukları Deniz Canlıları Müzesi’nde sergileneceğini söyleyen Balcı, "Marmara’da hiç bu büyüklükte vatoz yakalanmadı. Boyu yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda, ağırlığı da 115 kilo civarında.Yakalanan köpek balıklarını burada sergiliyoruz. O yüzden vatandaş artık alıştı. Ama bu farklı bir tür ve görüntüsüyle herkesin ilgisini çekiyor" dedi. Vatozu gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdiler. 
  

Yorumları Göster
Yorumları Gizle